EMEĞİN, ALIN TERİNİN ADIDIR SAĞLIK-SEN…

 Emeğin, alın terinin adıdır Sağlık-Sen…

 Mücadelenin, gayretin, çabanın adıdır Sağlık-Sen…

 Kazanımın, sonucun, vuslatın adıdır Sağlık-Sen…

 Dik duruşun, onurun, tevazunun adıdır Sağlık-Sen…

 Samimiyetin yapı taşıdır Sağlık-Sen…

 Derdi emanete sahip çıkmak olanların adıdır Sağlık-Sen…

Evet… Sağlık-Sen’in derdi emanete sahip çıkmaktır. Bir imza ile teslim aldığı emaneti, her şartta hakkıyla muhafaza etmek, onun çıkarları için mücadele etmektir davası Sağlık-Sen’in.

 Emanetini yüklendiği sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını alması için, terlettiği formanın hakkını alması için vazgeçmeyen, gayret gösterendir Sağlık-Sen.

 Zor günlerden, zor bir dönemden geçiyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, tüm dengeleri alt üst etmiş, hayatımızdaki birçok şeyde köklü değişiklikler yapmamıza sebep olmuş, sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz yönde etkilemiş durumdadır.

 Böylesine zorlu dönemler, zor kararlar almayı gerektirir. Sağlık-Sen yüklendiği sorumluluğun gereği olarak, emanete sahip çıkmak adına dün olduğu gibi bugün de yılmadan, usanmadan, hemşire demektedir, röntgen teknisyeni demektedir, ebe demektedir. Kısacası sağlık çalışanı demektedir.

Koronavirüs mücadelesinin öznesi olan vefakâr, fedakâr ve cefakâr sağlık çalışanlarımız için hiçbir sorumluluktan kaçmayan, onların emeğinin bekçisidir Sağlık-Sen. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklı taleplerini dile getiren, problemlerin çözüme kavuşması için gayret gösteren; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının güvenli bir limanı, derin bir siperi, koruyucu bir sığınağıdır Sağlık-Sen.  

Hiçbir zaman emeğini esirgemeyen, en son üyesine bile ulaşmak için çaba gösteren, yönetiminden temsilcisine sahada mücadele eden Sağlık-Sen teşkilatları; hemşire odasında, hekim odasında, hastane koridorlarında, çalışanlarla birlikte o havayı soluyarak sendikacılık yapmaktadır. Saha ile bağlarını hiçbir vakit koparmamıştır. Hemşirenin tuttuğu nöbetten de haberi vardır, Acil Tıp Teknisyeninin kaç vakaya gittiğinden de. Çünkü ebedir, sağlık teknisyenidir, sağlık memurudur. Tulumun içindeki hemşiredir Sağlık-Sen.

Bugüne kadar birçok kazanımın mimarıdır Sağlık-Sen. Sağlık çalışanını hem masada hem sahada yalnız bırakmamış, haklı taleplerinin gerçekleşmesi için gayret göstermiş ve başarıya ulaşmıştır. Elbette her şey bitmiş, tamamlanmış değildir. Olumlu gelişmeler ile birlikte eksiklikler de mevcuttur. İçimize sindiremediğimiz, kabul etmediğimiz gelişmeler de yok değildir! Bunları susup sinemize çekmemiz mümkün değildir. Yapılması gerekeni yapan, söylenmesi gerekeni söyleyen, yine Sağlık-Sen teşkilatları olmuştur.

Sağlık-Sen olarak; sadece sorunları, eksiklikleri gündeme taşımıyoruz. Makul, mantıklı, sağlık çalışanlarının yüzünü güldürecek çözümler üreterek, bunların sağlık çalışanlarının lehine sonuçlanması için mesai harcıyoruz. Haklı taleplerimiz çözüme kavuşana kadar da vazgeçmeyeceğiz. Kaybedenler, vazgeçenlerdir!

 Bizler, Sağlık-Sen olarak, yüklendiğimiz sorumluluğun farkındayız! Sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını savunmak, yeni kazanımlar elde etmek için büyük bir azim ve kararlılıkla, yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo