“GELECEĞİ İNŞA ETMEK İÇİN BİRLİKTE YÜRÜMEK"

Sinan KULUÖZTÜRK  

Kuruluşundan (1995) bugüne kurucu kadrosu, değerleri ve idealleri ile milletimizin her bir ferdini ayırmadan, kayırmadan, memurun hakkını hukukunu savunmanın dışında, bu memleketin müreffeh yarınlarının teminatı olan büyük bir teşkilatın bir neferi olarak bu yolda tüm dava arkadaşlarıma Allah'tan kolaylıklar dilerim

Örgütlenme hakkı, demokratik bir toplumun en önemli unsurlarından biridir ve toplumsal adaletin, eşitlik ve özgürlüklerin korunması için önemli bir araçtır.. Sendikal teşkilatlanma, çalışanların haklarını koruyabilmesi, taleplerini dile getirebilmesi ve çalışma koşullarını iyileştirebilmeleri açısından son derece önemlidir.

Doğası gereği sendikalar, çalışma hayatında örgütlü çalışma ilişkilerini hâkim kılmaktadır. Ayrıca, sendikalar sosyal ve siyasi roller üstlenerek toplumsal sorunların çözümüne katkıda bulunur. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütünün teşkilat mesupları olarak üstlenmemiz gereken sorumluluklar nelerdir? Bu kutlu davanın bir neferi olarak sendikal faaliyetlerin sadece çalışma hayatındaki sorunlara odaklanmaması, aynı zamanda kültür, değerler ve toplumsal sorunlara da duyarlılık gösterilmesi de önemlidir. Sendikal teşkilat mensuplarının dürüst, şeffaf ve etik davranmaları, toplumun güvenini kazanmak açısından da büyük önem taşır.

Sendikal anlayışımız, yalnızca var olan gündemi takip etmek değil, şimdiyi ve geleceği kavramaya ve öngörmeye çalışmaktır. Teşkilat bir toplumun yapı taşı olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarının da taşıyıcı kolonudur.

Gençlik yıllarımızdan bugüne kadar aziz teşkilatımızla birlikte sendikamızın yarınları için alın teri döküyoruz. Devletimiz için, milletimiz için, sağlık çalışanlarımız için fikir ürettik, söz söyledik, emek verdik, büyük kazanımlar elde ederek hep birlikte destanlar yazdık.

Bizleri, bu makamlarda durmanın ne kadar zor olduğunu bilerek, millete hizmet davasında sendikal yolculuğumuza çıktık. Allah'ın bize güç vermesi ve sözlerimizin etkili olduğu sürece, bu yükü taşımaya kararlıyız ve aynı hissiyatla yolumuza devam ediyoruz.

Birbirimizle farklı düşünmek, birlikte çalışırken zorluklar yaratabilir. Ancak biz, farklılıklarımızı sadece bir engel olarak görmek yerine, bir zenginlik olarak kabul etmeyi tercih ediyoruz. Bu zenginlik, bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizdir ve bizler bu farklılıklarımızı onurla ve gururla kabul ediyoruz. Farklı bakış açıları, deneyimler ve beceriler, birbirimizi tamamlayarak güçlü bir ekip olmamızı sağlıyor.

Elde ettiğimiz başarıların arkasında, aziz  teşkilatımızın kurulduğu günden bu yana hizmet etmiş her bir üyenin emeği ve katkısı yatmaktadır. Bu nedenle, sendikal süreç içerisinde her bir ferdimizin emeğini, fedakarlığını ve özverisini üstün tutmaktayız. Farklı alanlarda faaliyet gösteren, farklı düşüncelere ve bakış açılarına sahip olan üyelerimizle birlikte, güçlü bir sendikal yapı oluşturmak ve geleceğe emin adımlarla ilerlemek için çaba sarf etmekteyiz. Her teşkilat mensubumuzun katkısı, sendikal mücadelemizi daha da güçlendiriyor ve teşkilatımızın yarınlarına ışık tutuyor.

 Bu anlayışla;

Yeni bir döneme başlarken, delegelerimizin bize layık gördüğü makamları en iyi şekilde kullanarak, sağlık çalışanlarımızın geleceği için adım atacağız. Kararlı adımlarımızın yanı sıra, bilim ve bilgi zenginliğinden de faydalanarak, teşkilatımızla istişare halinde bir kadro yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Hedefimiz, her zaman teşkilatımıza dönük olmak ve "Sağlık-Sende Birlik" şiarıyla yola çıkan kadrolarımızın yanında olmaktır. Rabbim bizlerin yar ve yardımcısı olsun.

 

  • PAYLAŞ :