Yetkide 16. Yıl
31 Mayıs 2024, Cuma

Sağlık-Sen, 29 yıllık tecrübe ve birikimle üst üste 16’ıncı kez yetkili sendika olma başarısını Türkiye Yüzyılı’nda da sürdürüyor. 

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereği her yıl Mayıs ayında yapılan üye sayımlarına göre, Sağlık-Sen 2024 yılında da yetkiyi aldı. 

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum-kuruşlar ve üniversite hastanelerindeki yapılan sayımlara göre, Sağlık-Sen 276 bin 33 üye sayısıyla 15 yıldır kesintisiz sürdürdüğü yetkili sendika olma başarısını 16’ıncı yıla taşıdı.

Genel Başkan Doğan: 16. Kez Yetkili Sendika Olmanın Gururunu Yaşıyoruz

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, üst üste 16. kez yetkili sendika olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Sağlık-Sen’in birlik ve beraberlik içerisinde önemli başarılara imza attığını kaydeden Doğan, “276 bin 33 üye sayısı ile taçlandırdığımız 16. yetki yılımızda da kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın hak ve menfaatleri için mücadele etmeye aralıksız devam edecek, insanı ve emeği merkeze alan değerler sendikacılığı anlayışından ödün vermeden; sosyal sendikacılıkta, eser sendikacılığında ve akademik sendikacılıkta çığır açmaya durmadan, yorulmadan devam edeceğiz. Bu başarıya imza atan, sahayı karış karış gezerek haklı mücadelemizi anlatan şube başkanlarımız başta olmak üzere, şube başkan yardımcılarımıza, gençlik kollarımıza, kadın komisyonlarımıza, temsilcilerimize ve teşkilatımızın her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ :