“Sağlık Profesyonellerinin Hakkı Neyse Onun Alınması İçin Mücadele Ediyoruz”
31 Mayıs 2024, Cuma

Sahada yaşanan tüm sıkıntılara parmak basmak istediklerini dile getiren Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, “Sağlık profesyonellerinin hakkı neyse onun alınması için mücadele ediyoruz” dedi. 

Sağlık-Sen, Diş Protez Teknikerleri, Diş Protez Teknisyenleri, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Irgatoğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerleri Derneği Başkanı İsa Ören ve çeşitli ağız ve diş sağlık merkezlerinde görev yapan diş protez teknikeri, teknisyeni ile ağız ve diş sağlığı teknikerleri katıldı.

Görev tanımları, çalışma koşulları, fiziki şartlar, istihdam eksikliği, mesleki saygınlık, iş sağlığı ve güvenliği ile mevzuata ilişkin sorunlar toplantıda dile getirildi. Mali ve özlük haklarda yaşanan sorunların da kaydedildiği toplantıda, çözüm önerileri sıralandı. 

“Sahadan Gelen Düşünceler, Fikirler ve Öneriler Bizim İçin Çok Kıymetli” 

Toplantının ardından katılımcıları makamında ağırlayan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, yıllardır gündemde olan sorunları çözüme kavuşturduklarını kaydetti. Büyük bir mücadele ile 3600 ek göstergeyi vaat olmaktan çıkardıklarını söyleyen Doğan, belirli bir meslek grubunun dışarda kaldığını, onlar için de mücadeleye devam ettiklerini belirtti. İlk defa 7. Dönem Toplu Sözleşme’de nöbet ücretlerinde artış yapıldığını vurgulayan Doğan, artışın daha yukarıya çıkarılması için çaba gösterdiklerini ifade etti. 

Sağlık-Sen ve Memur-Sen kurulmadan önce sendikaların marjinal gruplarında elinde olduğunu hatırlatan Doğan, “Kaldırım taşı söken anlayışı hiçbir zaman kabul etmedik. Bizim derdimiz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek. Sağlık profesyonellerinin hakkı neyse onun alınması için mücadele ediyoruz. Sahada yaşanan tüm sıkıntılara parmak basmak istiyoruz. O yüzden sahadan gelen düşünceler, fikirler ve öneriler bizim için çok kıymetli” diye konuştu. 

“Tüm Yayınlarımız Sahanın Görüşlerine Dayanıyor”

Bugüne kadar yapılan tüm çalıştay, toplantı ve çalışmaların sonuçlarını raporlaştırdıklarını belirten Doğan, “Tüm raporlarımız ve yayınlarımız sahanın görüşlerine dayanıyor. Her gittiğimiz kurum, kuruluş ve yetkililerle bu raporları paylaşıyoruz. Bugünkü yaptığımız toplantının amacı, diş protez teknikeri ve teknisyeni ile ağız ve diş sağlığı teknikerlerinin çalışma koşullarını iyileştirmek, özlük ve mali haklarını daha da ileriye taşımak için neler yapabiliri sahadaki arkadaşlarımızla birlikte konuşmaktı. Emin olun çıkan sonuçları tüm yetkililerle paylaşacağız” ifadelerini kullandı. 

Genel Başkan Yardımcısı Irgatoğlu: “Sorunları Gündem Edecek, Çözümü İçin Mücadele Vereceğiz” 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Irgatoğlu, toplantıya gelerek katkı sunan tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. 

Irgatoğlu, Sağlık-Sen olarak bütün meslek grubunda görevli çalışanların sorunlarını mercek altına aldıklarını belirterek, “Çalışanlarımızın problemlerini çözmek için çaba sarf ediyoruz. Sahadan gelen arkadaşlarımızın sorunlarını birebir anlatması bu amacımızda bize yol gösteriyor, mücadelemize katkı sunuyor” diye konuştu. 

Bu toplantının sonucunu raporlaştıracaklarını belirten Irgatoğlu, “Burada konuşulanlar lafta kalmayacak. Toplantı sonucunu raporlaştırarak hem kayda düşeceğiz hem de muhataplarımıza ulaştıracağız. Sorunları gündem edecek, çözümü için mücadele vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ :