Sağlık-Sen’den Akademisyen ve Akademisyen Adayı Hekimlere Eğitim Kursu
27 Mayıs 2024, Pazartesi

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu, akademisyen ve akademisyen adayı hekimler için “Uygulamalı Akademik Gelişim Kursu” düzenledi. Hekimlerin akademik gelişimlerine destek sunmak amacıyla gerçekleştirilen kursa ilgi yoğun oldu. 

Alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, katılımcılar bilgi ve becerilerini geliştirme imkanı buldu. Kurs kapsamında eğitimciler çeşitli konularda sunumlar ve interaktif atölye çalışmaları yaptı.

 Kurs boyunca katılımcılara, Araştırma Konusu Seçme ve Araştırma Yöntemleri, Yayına Genel Bakış ve Yayın Etiği, Literatür Tarama, Özet ve Giriş Yazımı, Materyal, Metod ve Bulguların Yazımı, Tartışma Yazımı, Kaynaklar ve Referans Gösterimi, Dergi Seçimi, Dergiye Yükleme ve Doçentlik Kriterleri gibi konularda kapsamlı eğitim verildi.  

“Nitelikli Eğitimlere Devam Edeceğiz”

Uygulamalı Akademik Gelişim Kursu hakkında bilgi veren Sağlık-Sen Hekim Komisyonu Başkanı Hüseyin Alperen Güldiken, “Hekim Komisyonu olarak, hekimlerimizin çalışma şartları ve özlük hakları için mücadele ederken aynı zamanda akademik gelişimlerine katkı sunmaya yönelik de çalışmalar yapıyoruz. Hekimlerimizin araştırma ve yayın becerilerini geliştirmesi ve akademik gelişimlerini kolaylaştırması amacıyla bu kursu düzenledik. Buna benzer nitelikli etkinliklerin gelecekte de yapılmasını planlanmaktayız” diye konuştu. 

Ders kayıtlarını dijital bir platforma yükleyerek kursa katılamayan hekimlerin de eğitimden yararlanmasını sağlayacaklarını belirten Güldiken, kursa katkıda bulunan SASAM Hekim Koordinatörü, Kurs Başkanı Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye, Sağlık ve Medeniyet Derneği Ankara İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Bulut’a ve sunum yapan, katkıda bulunan hekimler ile değerli katılımcılara teşekkür etti. 

PAYLAŞ :