Genel Başkan Doğan: Üyelerimize ve Milletimize Hizmet İçin Yola Çıktık
21 Eylül 2023, Perşembe

Sağlık-Sen 7. Dönem 3. Başkanlar Kurulu 3. Grup Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, “Üyelerimize ve milletimize hizmet için yola çıktık. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sesini daha gür duyurmak için sahada 7 gün 24 saat şubelerimizle birlikte büyük gayret içerisinde mücadele ediyoruz” dedi. 

Sağlık-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, İstanbul 1 Nolu, İstanbul 2 Nolu, İstanbul Üniversite, İstanbul 5 Nolu, İstanbul 6 Nolu, İzmir 1 Nolu, İzmir 2 Nolu, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Kocaeli Üniversite, Konya, Konya Üniversite, Malatya, Manisa ve Mardin Şubelerinin başkanları katıldı.

“Sahada 7 Gün 24 Saat Büyük Gayret Gösteriyoruz”

Toplantıda sendikal gündeme dair bilgilendirmelerde bulunan Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, sendikal mücadelenin önemine değindi. Sendikacılığın kolay bir uğraş olmadığına dikkat çeken Doğan, “Sahada 7 gün 24 saat büyük gayret gösteriyoruz. Klasik sendikacılık anlayışını yıkıp hizmet sendikacılığı anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir sağlık ve sosyal hizmet çalışanını dışarda bırakmadan, tamamını kapsayan çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalar hekimden hemşireye, hizmetliden şoföre, sosyal hizmet uzmanından sağlık teknisyenine kadar tüm unvan ve branşları kapsayacak şekilde hazırlandı” diye konuştu.

Bugüne kadar hayata geçirdikleri projeler hakkında da bilgi veren Doğan, “Otel, iletişim merkezi, online İngilizce dersleri gibi projeleri hayata geçirdik. Bunun gibi birçok projenin de alt yapısını oluşturduk. Yakında hepsini duyuracağız. Projelerimizle üyelerimizin ihtiyaçlarını gidermeyi, onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Üyelerimize ve milletimize hizmet için yola çıktık” ifadelerini kullandı. 

“Yılmadan Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının özlük haklarını daha ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Doğan, çalışanların sorunlarına çözüm üretmeyi kendilerine görev edindiklerini ve sorunların çözüme kavuşması için yılmadan mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti. 

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Soruları Yanıtladı 

Toplantı, Genel Sekreter Durali Baki ile Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk, Yasin Barutcu, İdris Baykan, Mustafa Irgatoğlu ve Abdullah Duman’ın yaptığı sunumlarla devam etti. 

Görüş, öneri ve eleştirilerin iletildiği toplantıda, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri şube başkanlarının sorularını yanıtladı. 

PAYLAŞ :