Genel Başkan Doğan'dan YÖK'e Ziyaret
11 Mart 2023, Cumartesi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu’nu ziyaret ederek, üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerini paylaştı.

Sağlık-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen ve göreve başlayan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının sorunları hakkında bilgi verildi.

Görüşmede Denetleme Kurulu Başkanı Köseoğlu’na afet bölgesindeki üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarının deprem sonrası yaşadığı sıkıntıları aktaran Genel Başkan Doğan, başta afet bölgesi olmak üzere tüm üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına tayin hakkı verilmesinin gerekliliği üzerinde durdu.

“Ek ödeme” konusu ve üniversite hastanelerindeki sağlık çalışanlarının diğer sorunları da görüşmede Mahmut Faruk Doğan tarafından gündeme getirildi.

Genel Başkan Doğan: Sağlık-Sen Örgütlü Gücüyle Elini Taşın Altına Koydu

Görüşmede Genel Başkan Doğan, acılı günlerin bir an evvel sona ermesi ve yaraların sarılması için seçimlerin hemen ardından büyük bir dayanışma içerisinde sahada çalışmaya başladıklarını dile getirdi.

Doğan ayrıca, yaşanan bu zor günlerde yoğun bir şekilde görev yapan fedakar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı sorunların çözümü için Sağlık-Sen’in tüm örgütlü gücüyle elini taşın altına koyduğuna vurgu yaptı.

PAYLAŞ :