SENDİKAL GÜCÜN TOPLU SÖZLEŞME VE ÇALIŞMA HAYATINDAKİ ÖNEMİ

Bütün kurumlar belli sorumlulukları yerine getirmek ve insana hizmet etmek için vardır. Hepsi ortak değerler ve ilişkiler sistemini sürdürmek, çıktı üretmek, hizmet ve emek tahsis etmek durumundadır. Bu yapılar, sağlık hizmetlerinden eğitim hizmetlerine, tarım ve sanayiden, kalkınma ve yatırım hedeflerine, toplumsal yaşamın sürdürülebilirliğinin temel bağlantı araçlarıdır.

Hiç şüphesiz çalışanların ekonomik, özlük ve sosyal haklarının teslimi için çaba sarf etmek ve emeğin kutsallığı hususunda aktif rol oynamak da biz sendikacıların görevidir.

Bu görevin en önemli unsurlarından biri de toplu sözleşme görüşmeleridir.

Toplu Sözleşme görüşmeleri; çalışma hayatına ilişkin yaşanan sorunları çözme, çalışma barışını ve koşullarını iyileştirme noktasında önem arz etmektedir.

Bizler de bu sorumluluk bilinciyle, 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde;

Her çalışanın sosyal yaşam fırsatlarından yararlanması, ailelerin yarınlara yatırım yapabilmesi ve geleceğe güvenle bakılabilmesi için çalıştık. Çalışanların ortak aklını ve bu aklın ortaya koyduğu iradeyi onlar adına kazanımlara dönüştürmek için mücadele ettik.

Temsil ettiğimiz kitleye hizmeti şiar edinen bir teşkilat olarak, temsilcilerimizden yöneticilerimize hepimiz el ele verdik. Var olan kazanımlarımızın yanına yeni haklar eklemek için sahada ve masada ter akıttık. Bürokrasi ve siyasetle mekik diplomasisi yürüttük. Dirayet ve basiret sahibi gönüldaşlarımızla omuz omuza çalıştık…

Ülkemizin içinde olduğu ekonomik koşullara rağmen, kendi hizmet kolumuzdaki bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için başarılı bir toplu sözleşme dönemini hep birlikte tamamladık.

Bu vesileyle, sözün tükendi denildiği yerde “sözün tükenmediğini” toplu sözleşme görüşmelerinde hep birlikte göstererek, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için birçok kazanım elde ettik.

Şimdi de bize düşen, toplu sözleşmede aldığımız kazanımların takipçisi olmak, temsilcilerimizden, yöneticilerimize hep beraber kazanımlarımızı sahada hakkıyla anlatmak, sendikal ruhu canlı tutmak ve kalıcı stratejiler üretmek için çalışmaktır.

Haklı mücadelemizi, toplu sözleşme sürecinde ortaya koyduğumuz başarı ile taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyor ve bu başarıda emeği geçen, gayret gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Saygı ve selam ile…

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo