Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 91. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyoruz

 

91. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız (633 Sayılı KHK ile Aile ve Sosyal Politikalar Bünyesinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne dönüştürülen) Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun korunmaya; bakıma veya yardıma muhtaç aile, çocuk, genç, kadın, özürlü ve yaşlılarımıza 24 saat sürekli koruma ve bakım hizmetini yatılı ve gündüzlü olarak vermesi, sosyal devlet ilkesinin gereğinin yerine getirilmesi bakımından, milletimiz adına her zaman önemli ve umut verici olmuştur.

 


Bu anlamda, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun hizmetleriyle sadece kendisine ulaşana değil, ülkemizin en ücra köşesine kadar tüm ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve ihtiyaç duydukları hizmetlerin sunulması için son yıllarda artarak yükselen başarı grafiğinde sosyal hizmet çalışanlarımızın, yıllar yılı mali ve sosyal haklar konusunda iş ve yaşam standartlarının iyileştirilememesine rağmen fedakarane emeği görmezden gelinemez.


Bakanlığın kurum hizmetlerine dönük son yıllardaki kucaklayıcı ve kuşatıcı sosyal politikalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Ancak, tamamen çalışanlarının omuzlarında yükselen başarı grafiğinin altında deyim yerindeyse ezilmesine göz yumulmamalı ve sendikamızın toplu sözleşmelerde masaya taşıdığı, örneğin 20 yıldır yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği gibi mali ve sosyal hak ve talepleri bir an önce yerine getirilmelidir.


Her zaman her platformda "Üyelerinin Kimsesi" olan Sağlık-Sen olarak, sosyal hizmetler alanında, yüz akı politikaların uygulanmasında, bakanlık ve kurum çalışanları üyelerimizin gayretli çalışmaları neticesinde güçlü sosyal paydaş olmanın mutluluğunu yaşadığımızı da bu vesileyle ifade ediyoruz.


Sosyal devlet olmanın gereği olarak Çocuk Esirgeme Kurumu'nun bugün dünden çok daha güçlü bir şekilde sadece "Kimsesizlerin Kimsesi" değil, ağır iş yükü altında görev yapan sosyal hizmet çalışanlarına yönelik de iş barışını sağlayarak, bakanlığın ve kurumun, "Çalışanlarının da Kimsesi" olmasını istiyor, başta çalışanlarımız olmak üzere tüm emeği geçenlere şükranlarımızla, 30 Haziran Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) 91. Yıldönümünü kutluyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo