Terör Belası Yüreklerimizi Yaktı: 8 Şehit

 

Hakkari'de 6 askerin ve 2 geçici köy korucusunun şehit edilmesini büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Milletimizin yüreğine ateş düşüren bu menfur saldırı göstermektedir ki terörün iç ve dış destekçileri ile bunların taşeronlarının önü kesilmeden terör belasının çözülemeyeceği açıktır.

 

 

 

Bölgemizde yer alan ülkelerde gelişen son olaylar hem iç politikada hem de dış politikada yeni stratejiler geliştirilmesini gerektirmektedir. Özellikle Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü tarafından oluşturulmaya çalışılan yeni yapı topraklarımızı doğrudan tehdit etmektedir. Anlaşılan o ki Hakkari bölgesinde iki haftadır yaşanan çatışmalar terör örgütünün ve destekçilerinin strateji değişikliğinin bir sonucudur.

 

 

Yüzyıllardır süregelen birlik ve beraberliğimiz terör örgütü tarafından koparılmak istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki Türkiye'nin gücü ve istikrarından rahatsız olan mihraklarca büyütülen ve korunan terör örgütünün bu eylemleri birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Milletimiz bu çirkin oyunlara baş eğmeyecektir. Bölgesel güç olma yolundaki ülkemizi, bu kararlılığından hiç kimsenin döndürmesine izin veremeyiz. Terör, bu ülkenin ortak sorunudur. Artık terör belasından kurtulmak için gereken her şey yapılmalıdır.

 

 

İnanıyoruz ki; çağlar ötesinden gelen "Bir olalım, iri olalım, diri olalım" çağrısıyla milletimiz, ülkemiz üzerinden oynanan kirli oyunların üstesinden gelecektir.

 


Bu duygu ve düşüncelerle Sağlık-Sen olarak, şehit Mehmetçiklerimize ve şehit edilen geçici köy korucularına Allah'tan rahmet; aileleri, yakınları ve milletimize başsağlığı, yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo