Terör Çirkin Yüzünü Bayramda da Gösterdi

 

Eli kanlı terör örgütü, Ramazan Bayramı'nda masum insanların canına kıyarak, bayramı kana buladı. Gaziantep'teki bombalı saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatanı kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

 

 

Birilerinin genç arkadaşları, birilerinin yoldaşları, iyi çocukları Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde bir ve beraber yaşamanın en güzel örneklerinden birinin verildiği Gaziantep'te masum vatandaşlarımızın canına kıydı. PKK'nın, sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırısı sonrası 9 vatandaşımız hayatını kaybederken 3'ü ağır 66 vatandaşımız da yaralandı. Ayrıca Hakkari-Van Karayolu'nda düzenlenen mayınlı saldırıda iki uzman çavuşumuz şehit olurken bir askerimiz de yaralandı.


Yandaş vekilleriyle propakanda yapan, misafirliği seven vekilleri aracılığıyla mesaj gönderen PKK, yaptığı eylemleriyle gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş ve halk düşmanı olduğunu ortaya koymuştur. Bayramda bile askerlere mayınlı tuzak kuran, Türk-Kürt ayrımı yapmadan vatandaşların canına kast eden bebek katili, eli kanlı terör örgütünün hak savunucusu olması mümkün değildir. Milletimizin, PKK'nın eli kanlı bir terör örgütü olduğuna, birlik ve beraberliğimize kast edenlerin kuklası olduğuna olan inancı da iyice pekişmiştir. Bundan sonra eli kanlı terör örgütüne, ‘iyi çocuklar, genç arkadaşlar' diyeceklerin bir kez daha düşümesini öneriyoruz.


 
Yandaşlarının sempatik görüntü vermesine karşılık, gerçek kimliklerini bayramda kan akıtmaktan çekinmeyecek bir pervasızlıkla gösteren eli kanlı terör örgütü destekçi ve yandaşlarıyla adeta güç gösterisi yapmaya çalışmaktadır.


Milletimiz oyunlara gelmeyecek kadar sağ duyulu ve basiret sahibidir. Sağduyu ve basiretini test etmek, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Zor günlerini birlik ve beraberlik içinde aşmayı başaran milletimiz, bu oyuna gelmeyecek, çıkarılmak istenen Türk-Kürt, Alevi-Sünni kavgasının da tarafı olmayacaktır.

 


Şemdinli'de gerçekleştirmek istediği eylemi, girişimden öteye gitmeyen ve bu eylemin faturasını ağır kayıplarla ödeyen PKK'nın bundan sonraki eylemlerine fırsat verilmeyeceği, gerçekleştirenlerin ise bedellerini en ağır şekilde ödeyeceklerine olan inancımız tamdır.


 
Terörlü mücadele; vatandaşlarımızın sağduyusu ve provakosyana gelmemesi kadar, yetki ve sorumluluk sahibi kişi ve kurumların da üzerlerine düşeni hakkıyla yapmasıyla mümkündür. Bütün kurum ve kuruluşlar koordineli bir şekilde çalışmalı, kimse kimseye üstünlük sağlamaya çalışmamalıdır. Siyaset kurumu terörden kendisine ekmek çıkarmak yerine, mücadelede işbirliği içinde olmalıdır. Güçlü ordu, güçlü Türkiye sözleri sloganın ötesine geçmeli, bu güç terör örgütü mensuplarının tepesine bir balyoz gibi inmelidir. Her terör eylemi sonrası söylenen sözler artık icraata dönüşmelidir. Uzantıları ve tetikçileri ülkemizde, destekçileri ise hem içimizde hem de dışarda olan terör örgütünün beli kırılmalı, birlik ve beraberliğimize kast etmek isteyenlerin bu hevesi kursaklarında kalmalıdır.


 
Terör örgütünün içimizdeki temsilci ve uzantısı konumunda olanların terörü lanetleme, terörle aralarına mesafe koyma ve reddetme zamanı çoktan geçmiştir. Milletimizin sabrı sonsuzdur, ancak hadsiz değildir. Sabrını zorlayana haddini bildirme erdemine sahip milletimizin bu noktaya gelmesi yönündeki mücadele edenler, bundan şiddetle kaçınmalıdır.


 
Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize tekrar Allah'ta rahmet ve mağfiret, başta aileleri ve yakınları olmak üzere milletimize baş sağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımız ve askerimize de acil şifalar diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo