Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan'dan Sendikamıza Ziyaret

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan,Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Güven Bektemür, Sağlık-Sen Genel Merkezi’ne “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan,Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Güven Bektemür, Sağlık-Sen’e yaptıkları ziyarette, 25–26 Ağustos 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Sağlık-Sen Olağanüstü Kongre’sinin ardından yeniden Genel Başkan seçilen Genel Başkan Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri’ne “Hayırlı Olsun” dileklerini ilettiler.

Ziyarette, heyet adına bir konuşma yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan, sivil toplum örgütlerinin toplumsal olaylarda ortaya koydukları tavır ve kurumsal yapıların politikalarını belirleme ve yönlendirmede etkin role sahip olduklarını dile getirerek, Sağlık-Sen’in, üyelerinin talepleri doğrultusunda Türkiye’de görevini en iyi şekilde yerine getiren büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirtti. Buzgan, Sağlık-Sen’in  gerek hizmet kolunda, gerekse de sosyal politikaların hazırlanması ve uygulanması süreçlerinde eleştiri, çözüm ve önerileriyle büyük katkılar sunduğunu söyledi. Buzgan, “Sendikal söylem ve eylemlerinde,  üyeleri ile birlikte milletini ve ülkesini düşünen bir vizyon ortaya koyan Sağlık-Sen’in Genel Başkanı Metin Memiş Bey’i ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sendikalarına yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Genel Başkanımız Memiş ise, 175 bin üye ile genel yetkili sendika olduklarını ve hizmet kolunda bulunan 400 bini aşkın sağlık ve sosyal hizmet çalışanı adına yeni kazanımlar elde etmek için, Sağlık-Sen olarak çalışanları en üst düzeyde temsil etmenin haklı gururunu yaşadıklarını, bundan sonra da tüm teşkilatlarıyla birlikte aynı duyarlılık ve sorumluluk duygusu içinde çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

Ziyarette, Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Genel Sekreterimiz Semih Durmuş, Genel Mali Sekreterimiz Mustafa Örnek, Genel Teşkilat Sekreterimiz Kemal Çırak, Genel Basın ve İletişim Sekreterimiz Mutlu Kaya, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz Ekrem Yavuz ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Abdülaziz Aslan da hazır bulundu. 

Ziyaretten Görüntüler:

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo