Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Bakan Akdağ’ı Ziyaret Etti

 

25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Sağlık-Sen Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda yeniden Genel Başkan seçilen Genel Başkanımız Metin Memiş, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı ziyaret etti. Bakan Akdağ'ın "Hayırlı Olsun" temennisinde bulunduğu görüşmede sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri de değerlendirildi.


"Sağlık Çalışanları Çözüm Bekliyor"

 

Sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde bakıldığında yeni teşkilat yasasının çalışanlar açısından pek çok sorunu beraberinde getirdiğini dile getiren Genel Başkan Metin Memiş sağlık çalışanlarının politika belirleyicilerden bir an önce bu sorunlara çözüm getirmesini beklediklerini ifade etti. Konuyla ilgili sahadan kendilerine yasa ile ilgili sorunlar ve taleplerin geldiğini belirten Memiş, bu talepleri Bakan Akdağ'a iletti.


"Çalışanın Emeğine Önem Verilmeli"

 

Bugüne kadar Kamu Hastane Birlikleri'nde oluşabilecek sorunları bir çok kez dile getirdiklerini belirten Genel Başkan Metin Memiş, emeğin değer olarak görülmediği hiçbir sistemin başarılı olamayacağını söyledi. Şu andaki sistemde böyle bir anlayışın hakim olduğunu kaydeden Memiş, çalışanların motivasyonunu sağlayacak, geçmişten gelen eşitsizlikleri giderecek bir iradenin ortaya konulmasını önemsediklerini söyledi.


Kamu çalışanlarının beklediği ikincil mevzuatın biran önce çıkarılması gerektiğini belirten Genel Başkan Metin Memiş ancak bu mevzuatın çalışanların karşısına sorunlar yumağı şeklinde çıkartılmaması gerektiğini kaydetti.


Genel Başkan Metin Memiş, Bakan Akdağ'dan ünvan değişikliği sınavının yapılmasını da talep etti.

 

Bakan Akdağ: "Sunulan Öneri ve Talepler Bizim İçin Önemli"


Sağlık çalışanlarının beklentilerinin ve onların sesini duyuran yetkili sendika Sağlık-Sen'in görüş ve taleplerini her zaman önemsediğini belirten Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bunların dikkatle inceleneceğini söyledi. Sağlık çalışanlarının sosyal ve ekonomik hayatlarını en iyi şartlarda yaşamaları için kendilerine gelen her türlü öneriyi titizlikle incelediklerini belirten Akdağ, bu kapsamda Sağlık-Sen'in sunduğu öneri ve talepleri olumlu bulduğunu sözlerine ekledi.

 

Ayrıca Bakan Akdağ, ünvan değişikliği sınavının önümüzdeki yıl yapılacağının müjdesini verdi.

 

Ziyaretten Kareler:

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo