Memiş: Hizmetlerinden Dolayı Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’a Teşekkür Ediyoruz

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yapılan kabine değişikliğiyle birlikte Sağlık Bakanlığı görevini Ak Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'na devreden Prof.Dr. Recep Akdağ'a yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, Akdağ'ın, sağlık alanında aldığı radikal kararlar doğrultusunda reform niteliğinde politikaları hayata geçirdiğini ifade ederek, süreç içerisinde uygulamaya konulan sağlık politikalarının en büyük sosyal paydaşı ve çalışanların tarafı olarak atılan adımların birinci elden tanığı olduklarını söyledi.


SAYIN AKDAĞ, DİYALOG YOLUNU KAPATMAMIŞTIR


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının temsilcisi ve yetkili sendikası olarak çalışanları yoksayan ve mağdur eden karar ve uygulamaların sona erdirilmesi, sorun ve taleplerin çözümü noktasında verdikleri sendikal mücadele süreçlerinde sayın bakanın her zaman uzlaşmacı ve diyalog yolunu benimseyen tavrıyla karşılaştıklarını dile getirerek, birçok konunun çözüme kavuşturulmasında bu tutumunun etkili olduğuna işaret etti.


SAĞLIK-SEN OLARAK SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

 

Memiş, "Sayın Recep Akdağ, görevi boyunca, çalışanların tarafı ve en büyük sosyal paydaş olarak sunduğumuz talep, öneri ve eleştirilerimize her zaman duyarlı olmuştur. Ancak bu sürede, 10 yıldır devam eden sağlıkta dönüşüm programı kapsamında, programın mimarları olan çalışanların hak ettikleri çalışma koşullarının iyileştirilmesine dönük beklentileri ne yazık ki gerçekleşmemiştir. Sağlık alanında atılan köklü adımlar, uygulanan reform niteliğindeki politikaların olumlu neticelerinin bu dönemde çalışanların sosyal ve çalışma hayatlarına yansıması en büyük isteğimizdir. Elbette ki, çalışanlarımızın sosyal, mali ve özlük hakları noktasında halihazırda çözüm bekleyen sorunları mevcut. Sağlık-Sen olarak tüm bu sorunların bundan sonra da takipçisi olacağız. Sağlık Bakanı olarak göreve geldiği 10 yıllık süre içinde sağlık politikaları ve uygulamalarıyla sağlık alanında kalite çıtasını bir basamak daha yükseğe koymak için uğraş verdiğine inandığımız Sağlık Bakanı Sayın Prof.Dr.Recep Akdağ Bey'e bugüne kadar, gerek ülkemize gerekse de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yönelik yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.


Sağlıkta dönüşüm programının başarıya ulaşmasının önemli aktörleri olan sağlık çalışanlarının bundan sonra ki süreçte dönüşüme ortak edilerek, başta özlük hakları olmak üzere çalışma şartlarının iyileştirilmesi, ücret adaletsizliğinin giderilmesi, mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi, sağlıkta yaşanan şiddetle etkin bir biçimde mücadele edilmesi önemli taleplerimiz arasında olup, Sağlık Bakanlığı görevini devralan Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na görevinde başarılar diliyoruz" dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo