GENEL BAŞKANIMIZ MEMİŞ, KAYSERİ ŞUBEMİZİN İL DİVAN TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Metin Memiş, Kayseri Şubemizin İl Divan Toplantısı’na katıldı. İl Divan Toplantısı öncesi bazı ziyaretlerde bulunan Genel Başkanımız, sağlık çalışanları ile de bir araya geldi. Genel Başkanımız Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Himmet Bayar ve Abdülaziz Arslan’ın da katıldığı İl Divan Toplantısı’nda toplu sözleşme kazanımlarımızın yanı sıra gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in her zaman mazlumların ve mağdurların yanında olduğunu söyleyen Genel Başkanımız, geçmişten günümüze bu yönde birçok çalışma yaptığımızı ifade etti. Şimdi Bayır-Bucak Türkmenleri’ne sahip çıkma zamanı olduğunu söyleyen Genel Başkanımız, “Yüzyıllardır yaşadıkları vatan topraklarından topla, bombayla uzaklaştırılmak istenilen ve üzerlerine ölüm yağdırılan Türkmen kardeşlerimizin çığlıklarına duyarsız kalamayız. Her zaman Bayır-Bucak Türkmenleri ile beraberiz. Kalbimiz ve duamız onlarladır” şeklinde konuştu.

Kasım seçimlerinde milletimizin istikrardan yana oy kullandığını ve istikrarı seçtiğini belirten Genel Başkanımız Memiş, “Milletimiz, kaos ve güvensizliğin bedelini çok ödedi. Haziran’dan bu yana geçen sürede bunu bir kez daha anladı. Bu sebeple Kasım’da istikrarı tercih etti. Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek isteyenler, seçim sonuçlarıyla hüsrana uğradı” dedi.

Toplu sözleşmede birçok kazanıma imza attığımızı belirten Genel Başkanımız Memiş, imza altına alınan hususlardan biri olan ve yıllardır sağlık çalışanlarının en önemli taleplerinden olan yıpranma payı konusunda çalışmalara başlandığını belirtti. Ek ödemelerin emekliliği yansıması, yıpranma payı konusunda yapılacak çalışmaların tamamlanması ve hayata geçmesinin yanı sıra aile hekimliğindeki sorunların giderilmesi ve sistemin ruhuna uygun olarak yeniden düzenlenmesinin öncelikli konumuz olduğunu belirten Genel Başkanımız daha sonra şunları söyledi: “Sağlık-Sen olarak taleplerimizi kazanıma dönüştürüyoruz. Bundan sonra da sorunları çözerek, taleplerimizi aynı şekilde kazanıma dönüştüreceğiz. Bunu siz değerli teşkilatımızdan aldığımız güçle yapıyoruz. Kayseri Şubesi olarak Memur-Sen’imizin 1 Milyon Üye, Sağlık-Sen’imizin 250 bin üye hedefine çok büyük katkı yaptığınızı ve yapacağınızı görüyorum. Bu haklı davanın ve sevdamızın daha ileri taşınması yolunda emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

 

Genel Başkanımız Metin Memiş Kayseri programı kapsamında, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödek’in yanı sıra, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 112 Komuta Merkezi’ni de ziyaret etti. Ziyaretlerde, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Himmet Bayar ve Abdülaziz Arslan’ın yanı sıra Kayseri Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. 

 

ZİYARETLERDEN KARELER

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo