MEMUR-SEN ADANA BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye’ programı Adana’da gerçekleştirildi. Programa Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de katıldı.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş programda yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinden sonra karanlık güçlerin düğmeye bastığını aktararak, “Son 3 yıldır bahar havasında olan ülkemizde terör olaylarını yeniden başlattılar. Ben bu vesileyle terör olaylarında şehit olan askerlerimize ve polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Adana, terör olaylarında en çok şehit veren illerimizden birisi. Maalesef karanlık güçler son dönemlerde düğmeye bastı. Ülkemizde tam istediklerini yapacakları bir noktada bu ülkenin, bu milletin birlik ve beraberliği tekrardan devreye girdi. Biz de Memur-Sen ailesi olarak ‘Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye’ sloganıyla meydanlara indik, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere karşı duyarlı olmamız gerektiğini vurgulamak için bir araya gelmek ve ülkemize sahip çıkmak için meydanlardayız” şeklinde konuştu.

ÇELİK: MEMUR-SEN HER ZAMAN DEMOKRASİDEN YANA OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terörle mücadele konusunda CHP ve MHP’den destek istediklerini aktaran Çelik, “İki ay bile teröre karşı mücadele etmek üzere ‘CHP'ye ve MHP'ye destek verin’ dediğimizde bu desteği vermediler. Ama şimdi terörle mücadeleye destek vermeme konusunda kenetlendiler. Eğer AK Parti olmasaydı Ankara Gar’ındaki saldırıyı gerçekleştirenlerin Türkiye'yi sahipsiz gösterme, Türkiye'yi dirayetsiz gösterme, Türkiye'de bir hükumet, devlet boşluğu varmış gibi bir izlenim yayma hedefi başarıya ulaşırdı. Ama AK Parti sayesinde bu oyunda boşa çıktı. Üç günlük ulusal yas ilan ettik, sayın cumhurbaşkanımız, sayın başbakanımız oraya karanfil bıraktı. Böylece bu terör eylemini gerçekleştirenlerin iki amacından bir tanesi olan seçim sürecini sabote etmek, ikincisi olan toplumda bir takım hareketlilikler yaratmak şeklindeki bütün hedefleri boşa çıktı. Ama biz şunu biliyoruz bütün bunları yaparlarken asıl ulaşmaya çalıştıkları şey milletin seçtiği temsilcilerin arkasından sivil toplumu ve milletin örgütlerini çıkarmak, onları boşa düşürmek. Ama Memur-Sen gibi teşkilatlar sürekli olarak demokrasiden yana olduğu için bunu gerçekleştiremiyorlar” diye konuştu.


Çelik, Memur-Sen’in sadece güçlü zamanlarda, demokrasinin iyi olduğu zamanlarda konuşan bir teşkilat olmadığına dikkat çekerek, “Yok edilmekle tehdit edildiği zaman da Memur-Sen’in sesi böyle çıkıyordu. Eğer Türkiye’nin 5-10 tane Memur-Sen gibi teşkilatı olsaydı 1960 ihtilali gerçekleştirilemezdi, Adnan Menderes asılamazdı” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer ve çok sayıda davetli katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo