MEMİŞ: IRAK VE SURİYE’DEKİ OYUN, TÜRKİYE’DE SERGİLENMEK İSTENİYOR

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, son zamanlarda yaşanan acıların Türkiye’nin geleceği açısından son derece kritik ve tarihi bir eşikte olduğumuzu gösterdiğini söyledi. Memiş, “Irak ve Suriye’de yaşattıklarını Türkiye’de de yaşatmak isteyen şer güçlerin en kirli ve insanlık dışı oyunlarını sahneledikleri günler yaşıyoruz. Küresel siyasetin Ortadoğuda ürettiği katliamların benzerini Türkiye’ye yaşatma hesaplarını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Ankara’nın Kızılcaham İlçesi’nde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da katılımı ile yapılıyor. Toplantının açılışında konuşan Metin Memiş gündeme yönelik ve sendikal konularda değerlendirmelerde bulundu.

 

Konuşmasında çözüm sürecini, Cumhuriyet tarihinin en büyük adımlarından birisi olarak değerlendiren ve ve milletçe sahiplenildiğini ifade eden Memiş, eli kanlı terör örgütünün, içteki ve dıştaki uzantılarıyla birlikte planladığı haince saldırılarla bu süreci sabote ettiğini belirtti. Son aylarda yaşanan terör olaylarının topyekün milletimizi hedef aldığını söyleyen Memiş, “Terörün arkasındaki küresel şer odaklarının amacı; Türkiye’de huzur ve istikrarı yok etmektir. Toplumda siyasal, ideolojik ve etnik kamplaşmalar, kutuplaşmalar derinleştirilmek istenilmektedir. Devletimizi halkını koruma noktasında acz içinde göstermek istenilmektedir. Demokratik kazanımlarımız, ekonomik ve sosyal kazanımlarımız, herşeyden önemlisi kadim medeniyet hamlelerimiz yok edilmek istenilmektedir. Bu nedenle milletimize böylesi anlarda düşen, acıyı ve umudu paylaşmak, teröre karşı tek ses ve tek yürek olmayı başarabilmektir.” Dedi.

Ülke içindeki ihanet şebekeleri ve veyaset odaklarının derdest edildiği günlerde, küresel ortaklarının başlattığı kirli ve sinsi savaşa maruz kalındığını belirten Metin Memiş, bu ülkenin kaderini şer odaklarının tayin etmesini istemiyorsak ve yaşanan acıların daha büyükleri ile karşılaşmak istemiyorsak, Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi-Sünnisi ile bütün vatan evlatları olarak tek yürek olmaktan başka bulunmadığını vurguladı.

Türkiye’yi vesayetten demokrasiye taşıyan sivil toplum hareketi olarak, medeniyet idealine, sosyal adalet ve refah toplumu hedeflerine odaklanmış kadrolar olarak, Yeni Türkiye’nin inşası ve bekası mücadelesine hayati bir sorumluluk olarak baktıklarını ifade eden Memiş, daha sonra şunları söyledi: “Memur-Sen olarak Türkiye’yi millet iradesinin tecelli edeceği 1 Kasım seçimlerine güven içinde kavuşturmak, Türkiye’yi sağduyunun, birlik ve kardeşlik ikliminin hakim olduğu bir geleceğe taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız.”

“Öncü Medeniyet, Güçlü Memur Sen, Büyük Türkiye” diyerek 1 Milyon üye hedefi koyduklarını hatırlatan Memiş, Sağlık-Sen kadrolarının da üstün gayreti ile Memur-Sen’in 1 Milyon üyeye ulaşacağını kaydetti.

 

 

ALİ YALÇIN: BİZİM SENDİKACILIĞIMIZDA DEĞER VAR, İNSAN VAR

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da konuşmasında, Memur-Sen’in kuruluşunun, 7 Güzel Adam’dan biri olan Mehmet Akif İnan’ın; ‘en uzun yolculuklar bir adımla başlar’ ilkesinden yola çıkarak gerçekleştiğini söyledi. Memur-Sen’in sendikacılığı sağından ya da solundan almadığını, insanları kamplaştıran ve mecburi istikametler içinde bir birleriyle çatıştıran anlamsız yapılara inat, sendikacılığa yeni bir ruh katmak katmak için kurulduğunu söyleyen Yalçın, “Bir yanlışlığı gördüğünde mümkünse eliyle, değilse diliyle, o da mümkün değilse buğz ederek düzeltmeyi benimsedik. Sendikacılığı iyiliği önermenin, kötülükleri engellemenin iz düşümü olarak yapıyoruz. Bizim sendikacılığımızda değer var, insan var, merkezde insan var. Bizim sendikacılığımızın bu ülkeye neler kattığını anlamak için 2000’den sonraki duruşumuza dikkat çekiyorum” şeklinde konuştu.

Erken kalkanın darbe yaptığı süreçlerin yaşandığını söyleyen Yalçın, “Darbe yapmada aracı olarak kullanılan bazı sözde sivil toplum örgütlerine inat, Memur-Sen darbe yapmak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmış, birilerinin yüreğine oturmuştur.” Dedi.

Gezi olaylarının bir darbe girişimi ve küresel operasyonu olduğunu söyleyen Yalçın, 17-25 Aralık sürecinin de aynı şekilde millet iradesine kurulmuş bir komplo olduğunu söyledi. Ali Yalçın, Türkiye’yi Suriye yapmak isteyenlerin de amaçlarına ulaşamayacağını kaydetti.

 

 

 

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Pazar günü yapılacak Başkanlar Kurulu ve sonuç bildirgesinin ardından sona erecek. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu öncesi, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları da kendi alanlarındaki şube başkan yardımcıları ile toplantı yaparak, değerlendirmelerde bulundu. 

ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŞUBE BAŞKANVEKİLLERİ TOPLANTISI:

 

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCILARI (TEŞKİLATLANMA) TOPLANTISI:

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCILARI (MALİ İŞLER) TOPLANTISI:

 

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCILARI (MEVZUAT VE TOPLU SÖZLEŞME) TOPLANTISI:

 

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCILARI (BASIN VE İLETİŞİM) TOPLANTISI:

 

ŞUBE BAŞKAN YARDIMCILARI (EĞİTİM VE SOSYAL İŞLER) TOPLANTISI:

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo