Metin Memiş: Terörün Hedefi Tüm İnsanlık‏

Genel Başkanımız Metin Memiş, TRT Haber ve Kanal A Canlı yayınlarında Ankara’da meydana gelen patlamaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Terörün hedefinin tüm insanlık olduğunu söyleyen Memiş, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terörün amacı kardeşliğimiz. Terörün amacı istikrar. Hedef tüm insanlık. Terör ister PKK, ister IŞİD, isterse DHKP-C’den gelsin; terördür. Kınıyoruz” dedi.

MEMUR-SEN PROGRAMLARI İPTAL

Canlı yayınlarda Metin Memiş, Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısı üzerine tüm illerde Memur-Sen tarafından başlatılan “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye” programların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. TERÖRE KARŞI İNSANİ VE

VİCDANİ BİR DURUŞ SERGİLENMELİ

Taşeron örgütlerle, kardeşliğin hedef alındığını vurgulayan Memiş, “Birlik olup oyunu bozacağız. Tüm sivil toplum örgütlerine de çağrımız; teröre karşı insani ve vicdani dik duruş sergilemeleridir. Memur-Sen olarak; milletimizi, siyasi partileri, siyasi liderleri, sivil toplum örgütlerini, sermaye ve medya kuruluşlarını, basireti hâkim kılmaya, ferasetli davranmaya, akl-ı selim ve ortak akılla birlikte düşünmeye davet ediyoruz” şeklinde  konuştu.

 

TRT HABER CANLI YAYINI VİDEOSU;

.

KANAL A CANLI YAYINI VİDEOSU:

 

Genel Başkanımız Metin Memiş 24 Haber Kanalı’nın canlı yayınına da katılarak, terörün verdiği mesaj ve teröre verilecek karşı mesaja yönelik değerlendirmelerde bulundu. 
 
Terörün mesajını; Bugün yaşanan menfur saldırının arkasındaki kirli eller kimdir şu an itibariyle bilinmese de, verdiği mesaj çok açıktır. Ülkenin huzur ve istikrarını yok etmek, toplumda siyasal, ideoloik ve etnik kamplaşmaları derinleştirmek, milletimize sokağın güvenli olmadığı mesajını vermek ve devletin halkını koruyamadığı algısı oluşturulmak istenmiştir. Sivil toplum örgütleri demokrasimizin teminatıdır. Onların eylemlerini, mitinglerini hedef alarak, Türkiye’yi itibarsızlaştırmak istenmiştir.” Şeklinde değerlendiren Genel Başkanımız, buna karşılık yapılması gerekenleri ise şu şekilde açıkladı: 
 
TERÖRE KARŞI VERİLECEK MESAJ DA BELLİDİR
“Bu ülke üzerinde hesap yapan karanlık eller Türkiye’yi yönetilemez bir ülke haline getirmek istiyorsa;  Evet, terör bugün Ankara’da yüreğimizi yakmıştır. Dün Diyarbakır’da eşinin gözü önünde polisimizi şehit ederek yüreğimizi yakmıştır.  Verdiğimiz Her Şehitle Yüreğimiz Dağlanmıştır, Ancak, Asla Ama Asla Barış Bizi, Umudumuzu, Kardeşlik Ruhumuzu Teslim Alamayacaktır. Teröre karşı, amasız, fakatsız şekilde net duruş sergilemeyi başarabildiğimiz takdirde, terör ve uzantıları yok olmaya mahkumdur. Masum bir insanın hayatına kast edeni bütün insanlığı öldürmekle eş sayan bir dinin mensupları olarak. Işlenen bu insanlık suçunu en üst perdeden lanetlemeliyiz. Bu konuda iktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle bütün kesimlerin sergileyeceği tavır, sağduyu, dirayet, birliktelik olmalıdır. Bu sağlanabilirse, hem terör amacına ulaşamaz, hem de terörü sona erdirecek en önemli silah olan milli birliğimizi güçlendirmiş oluruz.”
 
TERÖR BÜTÜN OLARAK MİLLETİ HEDEF ALMIŞTIR
Memur Sen olarak, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütleriyle birlikte 17 Eylül’de terörü telin ve milli birliğimizin sembolü olan bayrağımıza sahip çıkma yürüyüşü yaptığımızı ve  “Teröre hayır, kardeşliğe evet” dediğimizi hatırlatan Genel Başkanımız Memiş, “Maalesef bazı kesimler bunu anlamadı. Siyasal bir eylem olarak tanımladı. Halbuki o gün bayrağımızın etrafında farklı inanç, etnik, ve siyasi düşünceden herkes toplanmış olsaydı, yükselen birlik, kardeşlik duygusuna ortak olmuş olsaydı, bütün unsurlarıyla dayanışma içinde olan bir millet kimliğiyle hareket edilebilseydi,  belki de bugün küresel odaklar böyle bir eyleme cesaret edemeyeceklerdi.” Şeklinde konuştu.
 Patlamanın olduğu meydanda, ‘Savaşa karşı barış’ diyerek demokratik haklarını kullanan vatandaşlarımızın seslerini duyurmak istediğini ifade eden Memiş, Biz adı barış olsa da içerik olarak yaptıkları eylemi tasvip etmedik ve katılmadık. Ancak yaşanan acı orada toplanan kesimlerin değil, bizim acımızdır. Buradaki hayatlara kast eden soysuzlar, bir kesimi değil, bütün milleti hedef almıştır. Terör bugün sadece, DİSK’li, KESK’li, TTB’li arkadaşlarımızı değil, Memur Sen’i de, Hak-İş’i de, Türk İş’i de hedef almıştır. Biz buna inanıyoruz” dedi.
 
TÜRKİYE ÜZERİNDE KÜRESEL ODAKLARIN HESAPLARI VAR
Bu menfur olayın müsebbiblerinin ortaya çıkarılmasının en büyük dileği olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Metin Memiş, Türkiye’yi istikrarsızlığa itmek amacıyla gerçekleştirilen bu çapta bir eylemin, Türkiye’ye yönelik küresel ölçekli hesaplardan bağımsız olduğunu düşünmediğini söyledi. 
 
Türkiye’nin hedeflerine ne kadar büyük adımlarla ilerlese, müdahalelerin, kirli oyunların çapının da büyüdüğünü belirten Genel Başkanımız Metin Memiş,  Memur Sen olarak, 7 Haziran seçimlerinden sonra artan terör olaylarını ve bugünkü menfur saldırıyı 1 Kasım’da tecelli edecek millet iradesine yönelik kirli bir hamleler bütünü olarak gördüklerini ifade etti.
 
 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo