MEMİŞ: KAZANIMLARIMIZ VE YENİ KAZANIMLAR İÇİN İSTİKRAR DİYECEĞİZ

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, elde edilen kazanımların istikrarın bir sonucu olduğunu, yeni kazanımlar için istikrar diyeceklerini söyledi.

Memur-Sen’in ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye İçin Hedef 1 Milyon Üye’ çalışması kapsamında Tokat’da düzenlenen programda konuşan Metin Memiş, toplu sözleşme kazanımlarının yanı sıra Memur-Sen’in sendikal duruş ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Memur-Sen’in kurulduğu günden beri demokrasiden, temel hak ve özgürlüklerden yana taraf olduğunu belirten Memiş, bundan sonra da milli irade ve millet iradesinden yana olmayı sürdüreceklerini ifade etti.

 

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, kazanımlarının geriye gitmesi, yeni kazanımların üretilmesi ve bunların anayasal teminat altına alınması için yeniden istikrar sürsün diyeceklerini belirten Memiş, “Devlet içinde paralel yapılar oluşmaması, bu paralel yapıların milletimizin birliğine ve dirliğine zarar vermemesi için yeniden istikrar diyeceğiz. Darbe ürünü mevzuat, uygulama ve yasakların son kırıntılarının temizlenmesi için yeniden istikrar diyeceğiz. Medeniyet değerlerimize bağlı insanın inşasında önemli bir kilometre taşı olan 4+4+4 sisteminin hayata geçirilmesinde sivil sorumluluk aldık. 2 milyon imza toplayarak kaldırttığımız katsayı adaletsizliği ve 12 milyon 300 bin imza toplayarak sonlandırdığımız başörtüsü zulmünün yanı sıra Eğitim şûralarında verdiğimiz mücadele ile son verdirdiğimiz kesintisiz eğitim zulmünün tekrar milletin önüne konmaması için yeniden istikrar diyeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

ÖZGÜRLÜK VE KAZANIMLARDAN GERİYE DÖNÜŞ OLMASIN

Katsayı adaletsizliğinin tekrar gelmemesi, başörtüsü yasağının yeniden vizyona konmaması,

Milli Güvenlik derslerinin yeniden hayata geçirilmemesi, değerler eğitiminin önünü açan Kur’an ve Siyer derslerinin kaldırılmaması ve Osmanlı Türkçesi’nin müfredatta kalması için yeniden istikrar diyeceklerini belirten Metin Memiş, maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınma için de istikrarın önemli olduğunu kaydetti.

 

Menfaat siyaseti ve diplomasisi yerine, medeniyet siyaseti ve merhamet diplomasisi anlayışının hakim kılınmasında öncülük yaptıklarını ifade eden Memiş, Medeniyet havzamızdakiler başta olmak üzere emperyalizmin ve küresel sömürü düzeninin mazlum, mağdur ve mahzun kıldığı bütün toplumlara ve insanlara yardım eli uzatmayı kurumsallaştırmak için Büyük Türkiye’nin önemine vurgu yaptı.

 

MEMUR-SEN, ERDEMLİLER HAREKETİDİR

Memur-Sen’in milletin içinden doğmuş, milletin sinesinde büyümüş, milleti için gözünü kırpmadan ön saflarda mücadele vermiş bir erdemliler hareketi olduğunu ifade eden Metin Memiş, bugün Türkiye’nin en büyük sivil toplum gücüne olduklarını kaydetti.

 

‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 milyon üye’ diyerek tekrar yollara çıktıklarını belirten Memiş, Memur-Sen olarak geçmişten bugüne demokratikleşme ve sivilleşme adına önemli çalışmalara imza attıklarını ve katkı sunduklarını belirtti.

 

Metin Memiş, niçin 1 Milyon Üye dediklerini ise şu şekilde açıkladı:

1 Milyon üye diyoruz;  Çünkü herkes için kazanan sendikal duruşun herkesi kazanabileceğine inanıyoruz. 1 milyon üye istiyoruz; Çünkü daha gür bir sesle haksızlıkları, zulmü haykırmak istiyoruz. 1 milyon adanmış insan hedefliyoruz; Çünkü Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de yardım bekleyen ve adalet isteyenlere daha fazla el uzatmak istiyoruz. 1 milyon inanmış insanın kardeşliğini önemsiyoruz; Çünkü terörü, teröristi, terör örgütlerini hayatımızdan çıkarmak istiyoruz. 1 milyon hak aşığını önemsiyoruz. Çünkü hakikatin ışığından herkesin yararlanması gerektiğine inanıyoruz. 1 milyon Memur-Sen’li diyoruz; Çünkü büyük Memur-Sen ailesinin büyüklenmeden daha da büyümesini istiyoruz. 1 milyon medeniyet paydaşı hedefliyoruz; Çünkü medeniyetimizin bütün insanlığa huzur, kardeşlik ve refah getireceğini biliyoruz. 1 milyon yeniden büyük Türkiye sevdalısı istiyoruz; Çünkü yeni Türkiye’nin, büyük Türkiye’nin sadece millet için değil ümmet için, mazlumlar için, mağdurlar ve mazlumlar için daha güçlü Memur-Sen’in öncülüğüne ihtiyaç duyduğunu idrak ediyoruz. 1 milyona ulaşacağımıza inanıyoruz;  Çünkü Memur-Sen’in büyümesinde sınır olmadığına, yeni ufuklara yolculuğumuzun engellenemeyeceğine inanıyoruz.”

 

YETKİ MÜCADELESİNDE 11’DE 11 YAPTIK

Yetki mücadelesinde 11’de 11 yaparak Cumhuriyet tarihinde ilk kez tüm hizmet kollarında yetkili olan konfederasyon unvanını aldıklarını hatırlatan Memiş, Memur-Sen’in büyük ölçüde kurumsallaşmasını tamamladığını, Türkiye’de ve dünyada bütün yönleriyle takip edilen lider ve marka konfederasyon olduğunu ifade etti.

 

Şimdi de ‘öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye için hedef 1 milyon üye’ dediklerini hatırlatan Memiş, bunun yanı sıra uluslararası örgütlenmeye hız verilmesi, dünya ölçeğinde federasyonlar kurmak için çalışmalara başlanması, grev ve siyaset hakkının elde edilmesi gibi uluslararası ve ulusal hedeflerinin varlığına da dikkat çekti.

 

Bu hedeflerini gerçekleştirmek için önümüzdeki süreçte bütün güçleriyle harekete geçeceklerini de ifade eden Memiş, kamu görevlilerinin ve milletimizin yüklediği sorumlulukla hareket ettiklerini kaydetti.

Genel Başkanımız Metin Memiş Tokat ziyareti kapsamında, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tokat Genel Sekreteri Mehmet Erşan'ı ziyaret etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo