YETİM GÜLERSE, İNSANLIK GÜLER

Sendikamız tarafından, Dünya Yetimler Günü vesilesiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı sevgi evlerinde kalan yetim çocuklar için iftar programı düzenlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ve Üstün Zekalı Çocuklar Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen iftar programına katılan Genel Başkanımız Metin Memiş, toplumsal duyarlılığın artırılarak daha fazla yetime sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Dinimizin yetimlere büyük önem verdiğini belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, yetimlere sahip çıkmanın karşılığının bu dünyada olamayacak kadar büyük olduğunu ifade etti. Yetim bir Peygamber (sav)’in ümmeti olarak bu konuda daha fazla duyarlılık gösterilmesi gerektiğini ifade eden genel başkanımız Memiş, “Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak, bu konularda duyarlı olmaya çalışıyoruz.

İnsani yardım kuruluşlarımızın organizasyonlarına katılarak yetimlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra, Muyanmar’daki yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan külliyesi inşa ediyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği bulunan ve bizi teşvik eden Üstün Zekalı Çocuklar Derneği’ne ve derneğin Başkanı Özcan Kars’a, burada bir araya gelmemizde mekanını bizlerle paylaşan Keçiören Belediyesi’ne ve ASPB Ankara İl Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra genel başkan yardımcılarımızın da hazır bulunduğu programda çocuklara sendikamız tarafından kitap hediye edildi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo