MAZLUMLAR İÇİN İNFAK VAKTİ

Memur-Sen paylaşma ve kardeşlik ayında “Mazlumlar İçin İnfak Vakti” sloganıyla dev yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyasının ayrıntıları Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve diğer yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla, Genel Merkez’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. 

Kampanya kapsamında Filistinlilere, 1000 koli gıda yardımı, ihtiyaç sahibi bin kişi ile iftar ve 100 Filistinli çocuğa bayramlık giyim yardımı gerçekleştirilecek. Tel Abyad’dan Türkiye’ye sığınanlara yönelik bir TIR’lık gıda yardımı, Kosova’nın güneyinde bulunan Mamuşa’da 200 kişilik bir iftar programı ve Budist zulmü altındaki Arakanlı mazlumlara 20 bin TL’lik gıda yardımı yapılması hedefleniyor.

 “AYRIMI YAPMADAN YARDIMLAŞIYORUZ”

“Kurulduğumuz günden bu yana dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan yardımlaşan, yardım için koşan bir erdemliler hareketi olmaya özen gösterdik” diyen Yalçın, “Gönlümüzden kopanları ve imkânlarımızı geniş bir coğrafyadaki mazlumlarla kardeşçe paylaştık. Arakan’dan Pakistan’a, Somali’den Doğu Türkistan’a, Bosna’dan, Nepal’e, Sudan’dan Filistin’e, Suriye’den Kosova’ya dost ve yardım elimizi uzattık. Bugün de yarın da bu iyilik kervanında yürümeye, yardımlarımızı sürdürmeye kararlıyız. Yine kutlu bir Ramazan’dayız. Paylaşma ve kardeşlik ayındayız. Mazlumlar yardım elimizi bekliyorlar, yolumuzu gözlüyorlar. Bu anlayışla, bu Ramazan ayında yardımlarımızı ‘Mazlumlar için infak vakti’ haykırışıyla arttırmaya ve yaygınlaştırmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın mirasçıları olarak, medeniyet coğrafyamız içinde tarihi ve manevi boyutuyla özel bir önem taşıyan Filistin’e her zaman öncelik veriyoruz”  diyen Yalçın, “Bu çerçevede,  yardım faaliyetlerinde çözüm ortağı kuruluşlarımızdan Sadakataşı Derneğimizle birlikte, doğrudan Filistin’e yönelik olarak gıda yardımı kararı aldık. Katil İsrail’in uyguladığı ekonomik ambargoların cenderesi altında yoksulluk çeken ihtiyaç sahibi Filistinli kardeşlerimize 1000 koli gıda yardımı dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

Filistin’de ‘kardeşler iftarda buluşuyor’ temasıyla bin kişilik bir iftar programı gerçekleştireceklerini belirten Yalçın, “Filistinli ihtiyaç sahibi bin kişi ile iftarda gönüllerimizi birleştireceğiz, sevgimizi paylaşacağız, kardeşliğimizi pekiştireceğiz, acılarına ortak olacağız, geleceğe dair neler yapabiliriz onları konuşacağız” dedi.

“TEL ABYAD’DAN GELENLERE BİR TIR YARDIMI”

Medeniyetin hayırlı uygulamasının başta yetimler olduğunu vurgulayan Yalçın, mazlum coğrafyanın mağdur çocuklarına yardım etmenin gerekliliğini vurguladı. Yalçın şöyle devam etti: “Bu kapsamda, 100 Filistinli çocuğa bayramlık giyim yardımı yapacağız. İnşallah bu yardımlar Ramazan boyunca katlanarak artar. Sonra yönümüzü sınırımızın biraz daha doğusuna çeviriyoruz. Suriye’de yaşanan iç savaş ve çatışmanın mağdur ettiği Tel Abyad’dan Türkiye’ye sığınanlara yönelik bir TIR’lık gıda yardımımızı sosyal ortağımız Deniz Feneri Derneği kanalıyla mazlumlara ulaştıracağız. Bu mübarek Ramazan ayında mazlumların ve mağdurların iftar ve sahurda bir tas çorba içmelerine, iki kaşık yemek yemelerine vesile olabilirsek bunun hazzı ve bahtiyarlığı bizlere yeter de artar bile.”

Arakan’daki diktatör rejiminin inançlarından dolayı insanlara yaptığı zulmü lanetleyen Yalçın, “Bu zulümden Arakan’dan kaçıp insanlığa kavuşmak isteyenlerin dramını, gemilerde aç susuz kalanları dünya görmeyebilir. Ancak, biz gözden kaçıramayız, ilgisiz kalamayız. Dünya sümenaltı edebilir, biz infak limanından hareket eden yardım gemilerinin dümenini Arakan’a kırmak zorundayız. Yardım faaliyetlerimizdeki ortaklarımızdan Deniz Feneri Derneği aracılığıyla 20 bin TL’lik gıda yardımını Arakanlı kardeşlerimize gönderiyoruz” diye konuştu.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo