KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Sağlık-Sen olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Kadınlar; bir milletin ve medeniyetin sağlamlığının garantisi, geleceğe uzanan köprünün ayaklarıdır. Bir toplumun gelişmişliği, kadının toplumdaki yeri ve statüsüyle doğru orantılıdır.

Kadınların, hak ettiği yerde olduğu toplumlar aynı zamanda gelişmesini sağlamış, medeniyet değerlerinin gereğini yerine getirmiş ülkelerdir. Bir medeniyeti değerlendireceğimiz zaman, kadının yerine bakmak yeterli olacaktır. Dinimiz bu konuda kadına hak ettiği değeri en iyi şekilde vermiş, cenneti anaların ayakları altına koymuş, kadınları da Allah’ın erkeklere bir emaneti olarak takdim etmiştir. Böyle yüce bir dinin ve abdestsiz çocuğunu emzirmeyen anaların temelini attığı medeniyetin temsilcileri olarak bugün kadınların şiddet, taciz ve tecavüz olaylarıyla utancından kurtulmamız gerekmektedir.

Bu konuda toplumun her kademesine ayrı ayrı görevler düşmektedir. Yönetim kademesinde bulunanlar, kadının hak ettiği değeri görmesi ve haklarının verilmesi için üzerine düşeni yapmalı, erkeklere düşen görev de bu hak arayışına destek olmaktır. Aslında, kadının kendi hakkını arama durumuna düşürülmesi ise üzerinde ayrıca düşünmemiz gereken bir konudur.

Geleceğin inşasını yapacak nesilleri yetiştiren kadınlarımızın, çalışma hayatında karşılaştığı zorlukların aşılması çalıştık. Çalışan kadınlarımızın sorunları üzerinde birçok araştırma yaptık, çözüm önerileri sunduk, birçok kazanımın sağlanmasında da öncülük ettik.

Bu vesileyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, kadınlarımızın sorunlarının çözüldüğü, toplumda hak ettiği değeri bulduğu bir gelecek diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo