Genişletilmiş Bölge Toplantımız Gerçekleştirildi

Sendikamız Genişletilmiş Bölge Toplantısı Çorum, Amasya, Çankırı, Samsun, Sivas ve Tokat Şubelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sağlık-Sen teşkilatının büyük bir aile olduğunu ve bu büyük ailenin sağlık çalışanları adına bugüne kadar pek çok kazanıma imza attığını kaydeden Genel Başkanımız Metin Memiş, bundan sonra yeni kazanımlar elde etmek adına daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Çözümsüzlük adına bazı kesimlerin çeşitli oyunlar ürettiğini ancak Sağlık-Sen’in hiçbir zaman çözümsüzlüğün tarafında olmadığını ifade eden Genel Başkanımız Metin Memiş, eğer ortada bir sorun varsa bunu masaya taşıyarak, ilgili Bakan ya da bürokratlarla görüşerek çözüme ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini yıllardır çeşitli platformlarda ifade ettiklerini kaydeden Memiş “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a konuyu anlattığımızda bizlere hak verdi ve 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmesini talimatını verdi. Sağlık-Sen olarak kime ne şekilde yıpranma payı verilmesi gerektiği konusunda bir çalıştay düzenledik. Konunun en kısa sürede meclis gündemine alınması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bunu haricinde ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı önleyici tedbirlerin alınması gibi konularda da taleplerimiz ve çalışmalarımız sürecek. Sağlık çalışanlarının hak ettiği özlük haklarını elde edebilmesi için mücadelemizi her platformda sürdürmeliyiz” dedi.

Genişletilmiş Bölge Toplantısı’na Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Mutlu Kaya, Abdülaziz Arslan, Çorum, Amasya, Çankırı, Samsun, Sivas ve Tokat Şube Başkanlarımız ve şube yönetim kurulu üyelerimiz katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo