Yıpranma Payı, Çalıştay’da Masaya Yatırıldı

Sendikamız tarafından, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesiyle ilgili bir çalıştay düzenlendi. Yıpranma payı konusunda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayında Sağlık-Sen Türkiye Buluşması’nda söz vermişti.

Ankara’da gerçekleştirilen çalıştaya Genel Başkanımız Metin Memiş ve genel merkez yöneticilerimizin yanı sıra, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan bürokratlar, Devlet Personel Başkanlığı’ndan uzmanlar ve her meslek grubundan sağlık çalışanları katıldı.

Genel Başkanımız Metin Memiş çalıştayla ilgili yaptığı açıklamada yıpranma payının sağlık çalışanları tarafından heyecanla beklendiğini ifade ederek konu ile ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledi. Sağlık-Sen tarafından Mayıs ayında düzenlenen Hemşireler Günü Türkiye Buluşması’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yıpranma payı sözü ile ilgili gerekli çalışmaların yapılmaya devam edildiğini Genel Başkan Memiş, gerçekleştirdikleri bu çalıştayın sonuçlarını Sağlık Bakanı ve Çalışma Bakanı ile paylaşacaklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın lisans tamamlama, yıpranma payı ve kreş konusunda söz verdiğini hatırlatan Memiş, “Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama konusunda yasal düzenleme yapıldı. Kreş konusunda genelge yayınlandı. Geriye Cumhurbaşkanımız tarafından sözü verilen ve henüz hayata geçmeyen yıpranma payı kaldı. Bugün düzenlediğimiz çalıştayda bir yol haritası çıkaracağız. Buradan çıkacak sonuç, bakanlıklarımız tarafından yürütülen çalışmalara ışık tutacak ve sağlık çalışanlarının taleplerini ve seslerini ilgili makamlara ulaştırmayı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının en büyük sorunlarından birisinin de ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması olduğunu da belirten Metin Memiş, bu taleplerinin de kazanıma dönüşmesi için mücadelelerinin süreceğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo