Sendikamızdan Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Müsteşar Yardımcısı Mehmet Bakar’a Ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ile Müsteşar Yardımcısı Mehmet Bakar’ı ziyaret etti. Ziyarette sendikal çalışmalarla ilgili bilgi veren Memiş, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünde işbirliği içinde çalışılmasının önemine dikkat çekti.

KANDEMİR’E ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ilk olarak Bakan Yardımcılığı görevine atanan Erkan Kandemir’i ziyaret etti. Hayırlı olsun dileklerini ileten Memiş, Bakan Yardımcısı Kandemir’e görevinde başarılar diledi. Sağlık-Sen olarak çözüm odaklı bir sendikacılık yaptıklarını ifade eden Memiş, “Sağlık çalışanlarının sorunları konusunda çözüm odaklı bir sendikacılık yapıyoruz. Tespit ettiğimiz sorunların çözümü için önerilerimizi de iletiyoruz. Çalışanlarının sorunlarının çözülmesi hizmet kalitesini artıracağı gibi, çalışan memnuniyetini de artıracaktır” şeklinde konuştu.

Öncelikli taleplerinin yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama, kamu görevlisi olmayan aile sağlığı merkezi çalışanları ile vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması, görevde yükselme sınavını kazanmalarına karşın atamaları yapılmayan 2351 VHKİ’nin atamasının yapılması ve 4/C’lilerin kadroya alınması olduğunu ifade eden Metin Memiş, “Mayıs ayında düzenlediğimiz Sağlık Çalışanları Büyük Türkiye Buluşması’na katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yıpranma payı, kreş ve lisans tamamlama yönündeki taleplerimize olumlu cevap vermişti. Sözü verilen konuların hayata geçirilmesi, diğer konuların da sözünün verilerek hayata geçirilmesi konusunda mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu. Memiş ayrıca, 2009’dan beri yapılmayan unvan değişikliği sınavının yapılması ve sınav takviminin uygulamaya konulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başbakan iken verdiği bu sözlerin hayata geçirilmesi konusunda sürecin hızlandırılması ve çalışmaların birlikte yürütülmesi gerektiğini ifade eden Memiş, sağlık çalışanlarının beklentisinin bir an önce karşılanması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünün de bir an önce hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

Sağlık-Sen’in çalışmaları ve yaptığı araştırmalar hakkında da bilgi veren Memiş, taleplerinin hayata geçmesi konusunda Bakan Yardımcısı Kandemir’den destek istedi. Memiş ayrıca araştırmaların da içinde yer aldığı Sağlık-Sen’in yayınlarından bir kitap setini de Bakan Yardımcısı Kandemir’e takdim etti.

Bakan Yardımcısı Kandemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve çalışanların sorunlarının çözümüne katkı sunmanın kendilerinin de en büyük görevlerinden birisi olduğunu belirterek, “Bakanlık olarak çalışanlarımızın sorunlarını çözmek elbette öncelikli konumuzdur. Bu konuda getirilen her türlü teklif ve öneriye kapımız açıktır. Çözüm odaklı çalışmaların her zaman yanında ve destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

MÜSTEŞAR YARDIMCISI BAKAR ZİYARET EDİLDİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş daha sonra Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Bakar’ı da ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Memiş, yıpranma payı ve lisans tamamlama konularının hayata geçirilmesi için önerilerini sundu. Sağlık-Sen’in taleplerini  Müsteşar Yardımcısı Bakar’a aktaran Memiş, bu taleplerin kazanıma dönüşene kadar mücadelelerinin süreceğini ifade etti. Müsteşar Yardımcısı Bakar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sorunların çözümünde ortak çalışmayı kendilerinin de önemsediğini kaydetti.

Ziyaretlerde, Genel Başkan Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Mustafa Örnek, Abdulaziz Aslan ve Mutlu Kaya da hazır bulundu.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo