Bilecik Şubemizin Yeni Hizmet Binası Hizmete Girdi

Bilecik Sağlık-Sen Şubesi, Genel Başkanımız Metin Memiş'ın de katıldığı törenle yeni hizmet yerinde faaliyete girdi. Açılışa Genel Başkanımız Metin Memiş ile birlikte, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Şube Başkanı İrfan Yelken, Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ömer Balcı, şube yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.


Açılış sonrası açıklama yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bilecik Sağlık-Sen’in uzun süreden beri yetkili sendika olduğu belirtti. Memiş, “Türkiye’deki yeni sendikacılık anlayışıyla beraber hem hak arama mücadelesinde hem millet adına söz söyleme noktasında hem tüm mazlumların sesi olma konusunda Memur-Sen olarak mücadele veriyoruz. Ülkemizde demokrasinin taşları son 12 yıldır yeni yeni oturmaya başladı. Bu süreç içerisinde birçok badireleri millet olarak hep beraber atlattık. Öncelikle Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen başta küresel güçler ve onun iş birlikçileri ülkemiz üzerinde derin oyunlar oynamak istediler” dedi.


“GEZİ OLAYLARI, 17 VE 25 ARALIK OPERASYONLARI İLE MİLLETİN İDARESİNİ ELİNDEN ALMA SÜRECİ BAŞARILI OLMADI”


Şer odaklarının, gezi eylemleri ile başlatılan bir milletin iradesini elinden alma sürecinde başarı olamadıklarını dile getiren Memiş, şunları söyledi: “17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarıyla bu süreci devam ettirmek istediler. Yine bu planları da bozuldu. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yine bir takım ayaklanmalarla mezhep çatışması başlatmak istediler, bu da olmadı. Son günlerde bakıyoruz ki, Türkiye’yi kan gölüne çevirmek isteyen, milletimizin birliğini beraberliğini bozmak isteyen küresel güçlerin oyunuyla karşı karşıyayız. Bölgemizde Suriye’ye, Mısır’a, Irak’a, Filistin’e yardım elini uzatan tek ülke Türkiye. O zaman Türkiye üzerinde de oyunlarımızı oynayalım, Türkiye’yi de bölelim, Türkiye’yi de zayıf bir ülke haline getirelim mücadelesi var. Bu mücadeleye hep beraber karşı durmamız gerekiyor” dedi.

“KOBANİ BAHANESİYLE KARDEŞ KAVGASI YARATILIYOR”

Açıklamasının devamında, Türkiye’de 2 milyona yakın Suriyeli vatandaşa ev sahipliği yaptığı söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş konuşmasına söyle devam etti: “Allah kimseyi evinden barkından uzak etmesin. Oradaki insanlar savaş nedeniyle ülkemizdeler. Elbette ki millet olarak bizler görevimizi yapacağız. O kardeşlerimize kucak açacağız. Bugün açtığımız gibi yarın da açacağız. Ama IŞİD’in Kobani’ye saldırmasını bahane ederek bu ülkede milletin bölünmesine neden olmaya çalışanları bu ülkede nasıl ki Kobani’de IŞİD bir katliam yapıyorsa, aynı katliamı kendi kardeşlerine yaparcasına bir sokak eylemleri başlatılmasını da kabul etmiyoruz. Bunun ülkemiz üzerinde derin bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Ama milletimizin birliği ve beraberliği bu oyuna müsaade etmeyecek. Kobani’yi bahane ederek bu ülkede kardeş kavgası başlatmak isteyenler, bu ülkede milleti birbirine kırdırmak isteyenler, özellikle çözüm sürecini sabote etmek kaydıyla düğmeye bastılar. İnşallah bunların oyunları tutmayacak. Biz de millet olarak birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmadan bu ülkenin geleceğine sahip çıkmak, çözüm sürecini de sonuna kadar sağlamayı düşünüyoruz. Bu yapılan oyunların hiç birine millet olarak gelmememiz gerekiyor. Orada bu eylemleri yapan vandallığın ötesinde bir şeydir. Ama bir milletin tamamını bu vandallığı yapıyor gibi göstermekte yanlış olur. Oradaki bir terör grubunun yapmış olduğu bu eylemler nedeniyle çözüm sürecinin kesinlikle sekteye uğramaması gerekiyor.”


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo