Denizli Şubemizin Yeni Hizmet Bürosu Açıldı

Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanlığı’nın yeni hizmet bürosu yapılan açılış töreni ile hizmete girdi. Açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Ak Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Mustafa Örnek, Abdülaziz Aslan, Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, çevre illerden gelen Şube Başkanları sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sağlık-Sen’in sendikal vizyonunu kurumsallaşma olgusu ile birleştirmek istediklerini ve bu anlamda üyelere ve sağlık çalışanlarına daha iyi hizmet vermeyi planladıklarını kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Şube Başkanlıklarının mülk edinme sürecinin son halkasının Denizli Şube Başkanlığı olduğunu belirtti. Bu sürecin devam edeceğini kaydeden Genel Başkan Metin Memiş, Sağlık-Sen’in sendikal hedeflerinin yanı sıra sosyal sendikacılık anlayışı ve sivil toplum örgütü olmanın bilinci ile farklı bir sendikacılık ortaya koyduğunu söyledi.

Sağlık-Sen’de üyelerin imzalarının birer emanet olduğunu belirten Memiş, bugüne kadar elde edilen kazanımların önemli olduğunu ve bu kazanımları sürdüreceklerini ifade etti. Memur-Sen’in kurucusu Mehmet Akif İnan’ın kendi maaşını harcayarak sendikacılık yaptığını anlatan Genel Başkan Memiş, Memur-Sen’i o günlerden bugünlere taşıyan herkesi minnetle andıklarını sözlerine ekledi.

Törende konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının kurulduğu günden bu zamana dek Türkiye için, çalışma hayatı için pozitif katkılar sunduğunu, demokratikleşme sürecinde ve ülkenin önünü tıkayan sorunların çözümünde kendilerine her zaman destek olduğunu kaydetti.

Sağlık-Sen’in de bu süreçlerde her zaman dik durduğunu ve kaydeden Bakan Zeybekçi, sağlık alanındaki politikalara yapıcı çözümler sunan Sağlık-Sen’in çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, milletvekilleri ve diğer katılımcılarla birlikte Denizli Sağlık-Sen Şube Başkanlığı’nın açılış kurdelesini kesti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo