İstanbul 1 No’lu Şubemizin Yeni Büro Açılışı Gerçekleştirildi

Sağlık-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı'nın yeni hizmet bürosunun açılışı düzenlenen iftar yemeğiyle gerçekleştirildi. Programa Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Durali Baki, şube yönetim kurulu üyeleri, çevre illerden gelen şube başkanları ve üyelerimiz katıldı.

Yaklaşık 2 ay önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlık çalışanlarına yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş müjdesi verildiğini ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, özellikle yıpranma payı konusunun TBMM’nin bir sonraki yasama dönemine yetiştirilmesi ve sağlık çalışanlarının da yıpranma payından yararlandırılması gerektiğini kaydetti.

Kreş konusunda Sağlık Bakanı tarafından verilen talimatla çalışmaların başlatıldığını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, lisans tamamlama konusunun da torba yasa içerisinde yer aldığını ve Bakan Müezzinoğlu’ndan konu ile ilgili destek beklediklerini söyledi.

Memiş ayrıca, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığının yeni hizmet bürosunun Sağlık-Sen’in kurumsallaşma hedeflerinin adımlarından biri olduğunu belirterek yeni hizmet bürosunun hayırlı olması temennilerini iletti.

Başbakan tarafından müjdelenen yıpranma payı, kreş ve lisans tamamlama konuları ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini belirten Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, lisans tamamlama konusunun komisyondan geçtiğini ve genel kurulda torba yasa ile birlikte oylanacağını belirtti. Yıpranma payı konusunun da gelecek yasama dönemine yetiştirmeye çalışacaklarını kaydeden Müezzinoğlu, bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Sağlık-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığı'nın yeni hizmet bürosunun açılışı yapıldı.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo