Gazze ve Doğu Türkistan İçin Alanlardayız

Memur-Sen üyeleri Gazze ve Doğu Türkistan için harekete geçiyor. Perşembe günü Ankara ve İstanbul’da yapılan iki ayrı eylemle İsrail ve Çin kınanacak, Gazze ile Doğu Türkistan halkının yanında olduğumuz haykırılacak.

 

İSTANBUL’DA GAZZE İÇİN BÜYÜK YÜRÜYÜŞ

Memur-Sen ve İHH öncülüğünde ve bir çok STK'nın katılımıyla Gazze'de yaşanan katliamlara "DUR" demek için Perşembe günü Saat: 17.00'da Taksim/Tünel'den Galatasaray Lisesi önüne büyük bir yürüyüş gerçekleştirilecek.  Memur-Sen olarak duyarlı bütün sivil toplum, yardım kuruluşları ve milletimizi Gazze’deki katliamlara “DUR” demek için Perşembe günü Saat: 17.00’da Taksim/Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne gerçekleştireceğimiz büyük yürüyüşe davet ediyoruz.

 

ANKARA’DA ÇİN ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE İFTAR

Memur-Sen’in çağrısıyla aynı gün Ankara’da Çin’in Doğu Türkistan genelinde teravih ve toplu iftarların yanı sıra oruç yasağını protesto etmek için iftar vakti Çin Büyükelçiliği önünde bir araya gelinecek. Çin Büyükelçiliği önünde simit ve su ile iftar açılacak, yapılacak olan açıklama ile Çin zulmü kınanacaktır. Doğu Türkistanlı kardeşlerimize sahip çıkıp, Çin zulmüne “DUR” demek için Perşembe günü iftar vakti herkesi elçilik önüne davet ediyoruz.  

 

Gazze'yi, Doğu Türkistan’ı yalnız bırakamayız, çünkü Gazze ve Doğu Türkistan Müslümanların onurudur.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo