İcap Nöbet Ücretleri de Yüzde 50 Artırımlı Ödenecek

Sendikamızın, Sağlık Bakanlığı bürokratları ile yaptığı görüşmelerde ve Kurum İdari Kurul Toplantılarında dile getirdiği talepler arasında yer alan icap nöbetlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesi talebimiz kazanıma dönüştü. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun İl Genel Sekreterliklerine gönderdiği yazıda yoğun bakım, diyaliz, ameliyathane, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personellere icap nöbetleri için nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesi gerektiği belirtildi.

Gönderilen yazıda ayrıca, KİK taleplerimiz arasında yer alan ‘ameliyathane ve acil servise hizmet veren birimlerde (röntgen, laboratuar...) görev yapanlar da nöbet ücretinden %50 artırımlı yararlanmalıdır’ maddesi kısmen kabul edildi. Röntgen ve laboratuar teknisyenlerinin çalıştıkları röntgen ve laboratuar ünitesi acil servis bünyesinde yer alıyorsa ve sadece bu birime hizmet veriyorsa burada çalışan personeller yüzde 50 artırımlı katsayıdan yararlanabileceklerdir.

İcap nöbetlerinin artırımlı ödenmesi talebinin Sağlık-Sen’in yıllardır gündeminde olduğunu ve bunun kazanıma dönüşmesinin kendilerini memnun ettiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ameliyathane ve acil servise hizmet veren birimlerde görev yapan tüm çalışanlarında nöbet ücretlerinden yüzde 50 artırımlı yararlanması için dava açacaklarını ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo