Promosyon Mağduriyeti Giderildi

Sendikamızın Kurum İdari Kurul toplantılarında gündeme getirdiği banka promosyonları mağduriyeti Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayınlanan genelge ile son buldu. Genelgeye göre kurumlar ile bankalar arasında imzalanacak promosyon sözleşmesinde, sözleşmeden sonra işe başlayan personelin de promosyondan yararlanmasına dair hüküm olacak ve personeller promosyon almaya hak kazanacaktır.

Promosyon anlaşmasından sonra göreve başlayan ve dava açarak mahkemeden kendilerine promosyon ödemesine hükmedilen personellerin ödemeleri ise döner sermaye bütçesinden yapılacaktır.

Kamu Hastaneleri Kurumu’nun yayınladığı genelgeden sonra promosyonlar ile ilgili açılacak davaların kurum aleyhine sonuçlanması halinde genelgenin hükümlerine aykırı sözleşme imzalayan komisyon üyeleri sorumlu tutularak oluşan zarar kendilerinden tahsil edecektir.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede banka promosyonları ile ilgili Sağlık-Sen’in çalışanlar adına açtığı davaların olumlu sonuçlanmasına rağmen çalışanlara ödeme yapılmadığını belirterek yayınlanan genelge ile bu mağduriyetin giderildiğini belirtti. Sağlık-Sen olarak Kurum İdari Kurul toplantıları ve bakanlık bürokratları ile yapılan görüşmelerde promosyonlar ile ilgili mağduriyetleri gündeme getirdiklerini kaydeden Memiş, konun çözüme kavuşturulmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo