Sendikal Mücadelede 19 Yılı Geride Bırakan Memur-Sen, 770 Bin Üyesiyle Zirvede

Memur-Sen, sendikal mücadelede  19 yılı geride bıraktı. Memur-Sen, resmi olmayan sonuçlara göre 770 bin üyesiyle, 11 hizmet kolunda yetkili konfederasyon olarak büyümesini sürdürüyor.

 

Konfederasyonumuz, kamu çalışanlarının hakkını aramanın yanı sıra ülke meselelerinde her zaman demokrasiden yana, adaletin,eşitliğin savunucusu, insan hak ve özgürlüklerinden yana tavrıyla sendikal hayatın vazgeçilmez öncü kuruluşlarından biri olarak mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

 

Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının yüklendiği misyon ve evrensel değerler çerçevesinde değerlerinden taviz vermeden yürüyen, illerden ilçelere, beldelerden köylere kadar tüm kamu kurum ve kuruluşlarında temsilcileri, üyeleri ve gönüllüleri bulunan Türkiye’nin en büyük konfederasyonu Memur-Sen ile birlikte ücret sendikacılığının yerini hizmet sendikacılığı aldı. Toplu sözleşmelerde elde edilen başarılar da Memur-Sen’in rakipsizliğini tescilledi.

 

Memur-Sen, milletimizin, ülkemizin ve insanlığın lehine olan her türlü evrensel değeri gündeme taşırken; bir yandan da sendikacılığı medeniyetimizin ve kültürümüzün değerleriyle buluşturmaya devam ediyor.  “Bin yıllık desende bir ve beraberiz” çağrısını sürekli seslendiren bir kardeşlik hareketi olarak Memur-Sen, hakkaniyet temelli yeni bir dünya mücadelesi veriyor. Adalet ve merhamet hareketi olan Memur-Sen, hak karşısında "vav", haksızlık karşısında "elif" olmaya adananların bu çağdaki gür sesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

Her türlü anti demokratik tavrın karşısında olan Memur-Sen, bugüne kadar, Ortak Akıl Mitingleri,  12 Eylül Referandumu, Özgürlükler için 10 Milyon İmza kampanyası gibi bir çok demokrasi projesine imza attı. Kardeşlik ikliminin bu toprakların mütemmim cüzü olduğu inancıyla, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesine de “Çözüm Süreci”ne de destek oldu, destek olmaya da devam ediyor.

 

Konfederasyonumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu çalışanlarının haklarının savunulmasında, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün korunmasında, demokrasisinin yeşertilmesinde, temel hak ve özgürlüklerin daha da genişlemesi yolundaki mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

 

Bu soylu  mücadelemizde, konfederasyonumuzun kuruluşundan bugüne kadar emek veren bütün genel başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, il ve ilçe temsilcilerimize, şube başkanlarımıza, tüm üyelerimize, gönüldaşlarımıza ve kamu çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo