Genel Başkan, Ankara 2 No’lu Şubemizin Yetki Buluşması’na Katıldı

Sağlık-Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığımızın yetki buluşması gerçekleştirildi. Programa Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Şube Başkanı Erdal Bolatçı, şube yönetim kurulu üyeleri, TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı Başkanı İsmail Kargulu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Atama Daire Başkanı Ercan Sapmaz, hastane yöneticileri, temsilciler ve üyeler katıldı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş programda yaptığı konuşmada programda yaptığı konuşmada sorumlu sendikacılık anlayışıyla sadece sağlık çalışanları adına değil, tüm millet ve ümmet adına sendikacılık yaptıklarını ifade etti.  

1950’de, 1980’de ve 28 Şubat sürecinde oynanan oyunların bugün yine aynı şekilde sahnelenmeye çalışıldığını ifade eden Genel Başkan Memiş “Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak darbeci vesayete ve yasakçı zihniyete karşı dün nasıl karşı durduysak, bugün yine aynı kararlılıkla karşı durarak demokrasinin gelişmesi yönünde atılan adımlara öncü olduk” dedi.

İdeolojik sendikacılık yapanların aksine hak arama ve vizyon sendikacılığı yaptıklarını ifade eden Genel Başkan Memiş, verilen mücadelelerin bugüne kadar birçok kazanımla sonuçlandığını ifade etti.

Sağlık-Sen tarafından gerçekleştirilen Türkiye Buluşması programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yıpranma payı, lisans tamamlama, kreş sorunu gibi talepleri ilettiklerini belirten Memiş, Başbakan tarafından verilen müjdelerin bugüne kadar verilen mücadelelerin önemli bir sonucu olduğunu söyledi.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığı’nın yetkisini sürdürmesinden dolayı Şube Başkanı Erdal Bolatçı, şube yönetim kurulu üyeleri, temsilcileri ve süreçte katkısı bulunanları tebrik eden Memiş, bu sürecin aynı kararlılık ve başarı ile devam etmesi gerektiğini ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo