Genel Başkan Memiş, Kilis’de Sağlık Çalışanları İle Buluştu

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen’in yetkili sendika olduktan itibaren bugüne kadar elde edilemeyen kazanımların altına imza attığını belirterek bundan sonra da bu kazanımların devam edeceğini söyledi.

Sağlık-Sen Kilis Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen piknikte konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikacılığın bir mücadele işi olduğunu belirterek Sağlık-Sen olarak bu mücadeleyi layıkıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Sağlık-Sen yetkili sendika olduktan itibaren elde edilen kazanımlara bakıldığında bunun çok iyi görülebileceğini ifade eden Genel Başkan Metin Memiş, mücadelelerini sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

Vekil ebe-hemşireler, 4/C’li çalışanlar ve görevde yükselme mağduru 2351 kişiye kadro verilmesi,yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gibi pek çok talebi çeşitli zamanlarda Sağlık Bakanı’na ve bürokratlarına ilettiklerini kaydeden Memiş, Mayıs ayında Başbakan Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen Sağlık-Sen Türkiye Buluşması’nda bu talepleri bizzat Başbakan’a herkesin huzurunda bir kez daha ilettiklerini ifade etti. Taleplerden bazılarının karşılık bulduğunu ve Başbakan Erdoğan’ın kreş uygulamasına geçilmesi, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi ve çalışanların lisans tamamlama talebinin karşılanması gibi taleplerin uygulamaya geçirilmesi için talimat verdiğini kaydeden Memiş, bunlarla ilgili en kısa zamanda çalışma yapılacağını söyledi.

Kilis Sağlık-Sen Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Mutlu Kaya, Kilis İl Sağlık Müdürü Yemliha Aksoy, Kilis Şube Başkanı Hüseyin Özcan, çevre illerden gelerek etkinliğe katılan şube başkanları ve sağlık çalışanları katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo