Genel Başkan Sakarya Şube İl Divan Toplantısına Katıldı

Sağlık-Sen Sakarya Şubesi İl Divanı Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Abdülaziz Aslan, Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, Sakarya Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı Dt. Kerem Özgüler, Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yaşar Doğan, ilçe ve iş yeri temsilciler ile birlikte çok sayıda üyemiz katıldı.

Sağlık-Sen ailesinin çok büyük bir aile olduğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bu büyük ailenin her ferdinin milletin değerlerini bilen, emeğin hakkını savunan bireylerden oluştuğunu ifade etti.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın inanç ve hedefleri doğrultusunda hizmet sendikacılığı ve milletin değerlerini esas alan bir anlayışla yoluna devam ettiğini kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikacılığı bilinen anlamından çok daha ötesine götürerek yalnızca çalışanların hakkını savunmakla kalmadıklarını milletin en zor zamanlarında seslerini en gür şekilde yükselttiklerini söyledi.

Sağlık-Sen’in toplu sözleşme ve diğer kazanımlarından da bahseden Metin Memiş, ter akıtarak elde ettikleri başarıdan birilerinin kendilerine pay çıkarmaya çalıştığını, bu emek hırsızlığına da kimsenin izin vermemesi gerektiğini kaydetti. Malum sendikanın yetkili olduğu dönemde sağlık çalışanları adına bir tek kazanım dahi elde edemediğini söyleyen Memiş, Sağlık-Sen’in yetkiyi aldıktan sonra çalışanlar adına önemli kazanımlar elde ettiğini ancak bunları yeterli görmediklerini söyledi. Memiş, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, sağlık çalışanlarının fiili hizmet zammından yararlandırılması, sağlık çalışanlarının mesleki onurunun korunması, sağlıkta çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi adına ciddi tedbirlerin alınması gibi önemli sorunların çözümü için mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo