ASPB’de Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hemen Yapılmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, son kabine değişikliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koltuğuna oturan Ayşenur İslam'a yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Genel Başkan Gündoğdu, "Bakanlığınızda son yıllarda çok önemli adımlar atıldı. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi başta olmak üzere önemli reformları takdirle izliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar ile ilgili her türlü desteği vermeye hazırız. Memur-Sen olarak daha yakın işbirliği içerisinde olmak istiyoruz. Memur-Sen, toplu sözleşmede yetkili konfederasyon olmasının yanı sıra ülke meselelerinde de söyleyecek sözü olan 707 bin üyeye sahip bir sivil toplum kuruluşudur " dedi.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI HEMEN YAPILMALI

Ziyarette konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile daha önce bir çalıştay yaptıklarını hatırlattı. Çalıştay sonrası kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı hazırlandığını ifade eden Memiş, “Ancak bu planlar hayata geçirilemedi. Bunlardan en önemlisi ise görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı idi. Bu sınav bir an önce yapılmalıdır. Toplumun dezavantajlı kesimine hizmet sunan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik taleplerimizin takipçisi olacağız ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Metin Memiş, Sağlık-Sen olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümünde işbirliği ve ortak çalışmaya önem verdiklerini belirtti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo