Konya Şubemiz İl Divan Toplantısı Genel Başkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti

Konya Şube Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu İl Divan Kurulu Toplantısı’na katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen’in her zaman üyesi ve milleti adına sendikacılık yaptığını ifade etti.

Türkiye’de son yıllarda atılan cesur adımların birilerinin hoşuna gitmediğini ve bu nedenle seçilmiş milli iradenin yok edilmek istenmekte olduğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve millet iradesini hiçe sayanlara karşı Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak karşı duracaklarını ifade etti.

Sağlık- Sen’in 200 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir olduğunun altını çizen Memiş sendika olarak hiçbir zaman zalimin ve yanlış yapanın yanında olmadıklarını söyledi. Millet adına sendikacılık yaptıklarını ve günü kurtarma adına değil gelecek adına sendikacılık yaptıklarını ifade eden Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: “Sendikacılık adı altında bazılarının yaptıklarını hayretler içinde izlemekteyiz. Geçmişte millet iradesine karşı çetelerle işbirliği yapan ve kendisine sendika diyenler bugün yine aynı şekilde hareket etmektedirler. İşte bizler bu insanlara karşı onurlu bir mücadele sürdürüyor, çalışanlarımıza ve halkımıza gerçekleri anlatmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına sokuyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen’in yetkili sendika olmasında itibaren sağlık çalışanları adına bir çok kazanım elde ettiğini belirten Memiş, “Sağlık- Sen’in kazanımları ortadadır. Bizden önce yetkili olanların ne yaptığına ve bizlerin yetkiyi aldıktan sonra neler elde ettiğimize bakılırsa aradaki fark çok net görülecektir. Çalışanlarımız adına mücadelemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Konya Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı programında Avukat Özlem Titrek, Eğitimci Alaaddin Şahin ve Gazeteci Serdar Arseven çeşitli konularda katılımcılara eğitim verdi.

İl Divan Toplantısına Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Örnek ve Kemal Çırak, Konya Şube Başkanı Himmet Bayar, şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerimiz katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo