Genel Başkan’dan Dünya Sağlık Örgütü’ne Ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Maria Cristina ile görüşen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen’in 200 bini aşkın üyesi ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olduğunu belirterek, çalışanların sosyal ve özlük haklarının elde edilmesi mücadelesi verdiklerini söyledi.

Sağlık-Sen olarak sendikacılığın bilinen anlamından çok farklı bir vizyon geliştirdiklerini, bilimi esas alan bir vizyonla üyelerin hak ve menfaatlerini korurken onların kişisel gelişimlerini oluşturacak programlar düzenlediklerini, sendikal anlamda kurumsallaşma ilkeleri çerçevesinde adımlar attıklarını söyledi.

Sağlık-Sen’in bir sendikadan çok daha fazlası olduğunu kaydeden Memiş, Sağlık-Sen tarafından başlatılan Sağlık Okur-Yazarlığı anket çalışması hakkında da Dr. Cristina’ya bilgi verdi.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Maria Cristina da kendilerini ilk defa sağlık alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütünün ziyaret ettiğini belirterek ziyaretten dolayı Genel Başkan Metin Memiş’e teşekkür etti. Sivil toplum örgütlerinin çalışma hayatına ve sosyal hayata yaptığı katkıların önemli olduğunu kaydeden Cristina, Dünya Sağlık Örgütü olarak Sağlık Bakanlığı’nın pek çok çalışmasına katkı sunduklarını belirterek, sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olan Sağlık-Sen’in yaptığı çalışmalarda da müşterek çalışabileceklerini söyledi.

Ziyarete Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo