Memiş: Memur-Sen Ülkemizin Demokratikleşmesine Katkı Sunmaya Devam Edecektir

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “28 Şubat sürecinde o dönemde güçlü olan, hak arama sendikacılığı yaptığını söyleyen beşli çete dediğimiz sendikalar darbeci zihniyete destek verdiler” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Giresun Şubesi’nin yeni büro binasının açılışına katıldı. Memiş, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve Şube Başkanı Kerim Süral ile birlikte yeni büronun açılış kurdelesini kesti.

MEMİŞ: KURUMSALLAŞMA ADINA ÖNEMLİ BİR KAZANIM

“1995 yılında Mehmet Akif İnan Memur-Sen’i kurarken bu sendikanın geleceğin Türkiye’sini şekillendiren bir sendika olması amaçlamıştı” diyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş,”Bugün Memur-Sen icraatları ile, ülkenin demokratikleşmesine yaptığı katkılar ile farklı bir sendikal vizyon ortaya koydu” dedi. Giresun Şubesinin yeni bürosunun kurumsallaşma adına önemli bir kazanım olduğunu belirten Memiş, yeni büro ile birlikte üyelerimize bundan sonra daha iyi mekanda ve daha iyi ortamda  hizmet verileceğini ifade etti.

Gündeme dair konulara da değinen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş “Türkiye’de sivil toplum algısına baktığımız zaman maalesef Türkiye’de sivil toplumun geçmiş dönemde hangi halde olduğunu çok iyi görüyoruz” diyerek şunları söyledi: “Bir örnek verecek olursak 28 Şubat süreci 4 Şubat’ta başladı. Tanklar Sincan’dan 4 Şubat’ta yürütüldü. Tam 24 gün sonra postmodern darbe yapıldı. Niye 24 gün beklendi? Acaba bu süreçte kim tepki verecek, milletin tepkisi ne olacak diye beklendi. O dönemde elbette çok güçlü olmayan sivil toplum örgütleri belki buna karşı geldiler. Ama o dönemin güçlü olan, hak arama sendikacılığı yaptığını söyleyen bazı sendikalar, beşli çete dediğimiz sendikalar maalesef o dönemde darbeci zihniyete destek vermek kaydıyla bu ülkede 28 Şubat sürecinin milletin üzerinden silindir gibi geçmesine vesile oldu. İşte Memur-Sen’i o sendikal anlayıştan ayıran özellik, milletinin yanında sendikacılık yapmak, hizmet sendikacılığı anlayışını ortaya koymak ve ülkenin, milletin geleceği adına sendikacılık yapmak olmuştur ki; bugün eğer bu ülkede darbe yapanlarında darbeye yeltenenlerinde bu millete bedel ödetenlerinde hesap verdiği bir dönem yaşıyorsak işte bu dönemde Akif İnan ağabeyimizin kurmuş olduğu hizmet sendikacılığı anlayışının ve Memur-Sen’in önemli katkıları olmuştur” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Giresun’da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıklı Yürüyüş” programına da katıldı. Programın ardından ildeki sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Memiş, sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledi.

Giresun Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Yakup Hakyemez’in düğün törenine de katılan Genel Başkan Memiş, Giresun Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı’na katılarak programını tamamladı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo