Disiplin Affı İmza Kampanyamız Ses Getirdi: Disiplin Affı Meclis'te

 

Memur-Sen olarak, mağdur memurlarımız adına sevinmekle beraber, 2004 yılı toplu görüşmelerinde mutabakat altına alınarak imzalanan disiplin cezalarının affı ile ilgili yasasının bu kadar geciktirilerek, memurun mağdur edilmesini de üzüntüyle karşılamaktayız.

Disiplin cezalarının affı tasarısının sürekli geciktirilmesi nedeniyle binlerce memur mağdur olmuştur. Memurlarımız sosyolojik, psikolojik ve ekonomik yönden yıpranmıştır. Memur-Sen olarak, bu yıpranmanın telafi edilmesini istiyoruz. Tasarının 2 yıldır Meclis gündemine alınmaması nedeniyle, af kanununu bekleyen binlerce memur mağdur olmaya devam etmektedir

Bugün hortumcular Yüce Divan?da aklanırken, kendini yıllardır devlet hizmetine adamış devlet memurları aileleriyle perişan bir durumda, ümitle bu yasanın çıkmasını beklemektedirler. On binlerce memurun ümitlendirildikten sonra affın Meclis?ten geri çevrilmesi, memurlarımızı üzüntüye sevk etmiştir. Bu mağduriyetin disiplin cezaları affının sona Meclis?ten geçmesiyle birlikte sona erdirileceğini beklerken, hükümetten ve Kamu İşveren Kurulu?ndan imzaladıkları mutabakat metnine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Ayrıca disiplin cezalarının af kapsamı genişletilerek, yüz kızartıcı suçlar dışında tüm kamu görevlilerinin kapsama alınması sağlanmalıdır.?

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo