112 Acil Servislerinde Görev Yapan sağlık Memuru ve Hemşirelerin Durumu Netleştirilmelidir

 

sorunlarının çözümü için yeni bir girişim başlattı. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ve Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne idari başvuruda bulunan Sağlık-Sen, ?Bakanlığa bağlı 112 Acil sağlık hizmeti veren birimlerde bu hizmet birçok yerde personel eksikliğine rağmen sağlık memuru ve hemşireler tarafından yürütülmektedir. 8157 acil tıp teknisyeni alımı ile birlikte bu birimlerde halen görev yapmakta olan sağlık memuru ve hemşirelerin ne şekilde değerlendirileceği hususunda net bir durumun olmaması bu personel arasında ciddi huzursuzluğa sebebiyet vermektedir? denilerek, bu birimlerde görev yapan ve bu konuda tecrübe sahibi olan personelin mağduriyetine sebebiyet vermeyecek şekilde talepleri doğrultusunda istihdam edilmesi sağlık hizmetinin halkımıza etkin ve verimli sunumu açısından önem arz ettiği vurgulandı.

Sağlık Bakanlığı?na yapılan idari müracaat dilekçemiz;

 


SAĞLIK BAKANLIĞI
(Personel Genel Müdürlüğüne)
ANKARA

 

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı 112 Acil sağlık hizmeti veren birimlerde görevlendirilmek üzere 8157 ATT (Acil Tıp Teknisyeni) istihdamı için ÖSYM?ce yerleştirme yapılmış ve bu personel hizmet sözleşmesi imzalama safhasına gelmiştir.

Yıllardır Bakanlığa bağlı 112 Acil sağlık hizmeti veren birimlerde bu hizmet birçok yerde personel eksikliğine rağmen fedakarca Sağlık Memuru ve Hemşireler tarafından yürütülmektedir. 8157 Acil Tıp Teknisyeni alımı ile birlikte bu birimlerde halen görev yapmakta olan Sağlık Memuru ve Hemşirelerin ne şekilde değerlendirileceği hususunda net bir durumun olmaması bu personel arasında ciddi huzursuzluğa sebebiyet vermektedir.

Yıllardan beri bu birimlerde görev yapan ve bu konuda tecrübe sahibi olan personelin mağduriyetine sebebiyet vermeyecek şekilde talepleri doğrultusunda istihdam edilmesi sağlık hizmetinin halkımıza etkin ve verimli sunumu açısından önem arz etmektedir.

Bu konuda Genel Müdürlüğünüzce bir çalışma yapılarak İl Sağlık Müdürlüklerinin bilgilendirilmesi ve sonuçtan tarafımıza bilgi verilmesi hususu saygılarımızla arz ederiz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo