Memur-Sen 2006 Yılı Toplu Görüşme Kitabı Çıktı

 

sürdürdüğü başarıyı hazırladığı yayınlarda da gösteriyor. Toplu görüşmelerle ilgili arşiv niteliğinde bir belge olmaması üzerine bu eksikliği gidermek üzere harekete geçen Memur-Sen, memur sendikalarının bugün çektiği sıkıntıları, kendisinden sonra gelecek yeni nesil sendikacılarının da yaşamaması için arşiv niteliğindeki ?2006 Yılı Toplu Görüşmeleri? kitabını hazırlayarak, üyelerinin ve kamu çalışanlarının beğenisine sundu.

Memur-Sen?in 2006 yılı toplu görüşmelerine nasıl hazırlandığı ile başlayan kitapta, toplu görüşmelerin arka planında, masada ve komisyonlarda neler görüşüldüğü ve alınan kararlar belgeleriyle okuyucuya sunuluyor. Toplu görüşme masasında yaşanan ilginç diyalogların yanı sıra, basın açıklamalarında neler konuşulduğuna da yer verilen kitapta, 2006 yılı toplu görüşmeleri sonucunda Memur-Sen ile Kamu İşveren Kurulu arasında sosyal ve özlük haklarda imzalanan 30 maddelik mutabakat metninin hayata geçirilen maddeleri de Kamu İşveren Kurulu, ilgili bakanlıklarla yapılan yazışmalar ve Resmi Gazete?de yayınlanan kanunlarla birlikte yer alıyor.

Memur-Sen Yayınları Ar-Ge Dizisi 2 olarak çıkan ?2006 Yılı Toplu Görüşmeleri Kitabı?, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M. Hadi Erdoğmuş başkanlığında hazırlandı. 4688 sayılı yasanın bir benzeri daha olmadığından, toplu görüşmeler ile ilgili herhangi bir arşiv bulunmaması üzerine, bu eksikliği gidermek üzere harekete geçtiklerini kitabın giriş yazısında belirten Erdoğmuş, ?Memur-Sen olarak öncelikli amacımız memura grev ve toplu sözleşmeli sendikal hakkını kazandırarak, kaybettiği haklara kavuşmasını sağlamaktır. 4688 sayılı yasa bir an önce değiştirilip, kamu görevlilerine pazarlık yapma hakkının verilmesi için mücadelemiz, hakkımızı alana kadar devam edecektir? diye ifade ediyor.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo