Yarışa Devam! 'Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanları Anı Yarışması' Başvuru Süresi Uzatıldı

 

"Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanları Anı Yarışması" başvuruları 14 Mart Cuma gününe kadar uzatıldı.
Mesleğine emek vermiş sağlık ve sosyal hizmetler çalışanlarının görev sırasında yaşadıkları anılarını ve tecrübelerini diğer meslekdaşları ile paylaşmak, bu tecrübeleri yazılı bir kaynak haline getirerek ölümsüzleştirmek, sağlık ve sosyal hizmetler çalışanlarının hangi şartlarda görevlerini ifa ettiklerini ve yaşadıkları sorunları ortaya koyarak çözüm üretme aşamasında idarecilere yol göstermek ve yeni projeler ortaya çıkararak çözüme ortak olup katkıda bulunmak amacıyla bir anı yarışması düzenlemektedir.

Ödüllü yarışmayla ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir:


YARIŞMA ŞARTNAMESİ

■ Yarışma; üyemiz olsun olmasın özel ve kamu sektöründe çalışanlara veya bu sektörlerden emekli olanlara, ayrıca Tıp Fakülteleri ve Sağlık Meslek Liselerinde staj yapmakta olan öğrencilere açıktır.

■ Başvurular Sağlık-Sen Genel Merkezine yapılacaktır.

■ Yarışma konusu hizmet sunumu sırasında yaşananlardır.

■ Yarışmacılar en fazla üç anıyla katılabilir.Anılar 12 punto ile yazılmış en az 3, en fazla 10 A4 sayfası olmalıdır.

■ Anılar Cd’ye kaydedilmiş olarak, bir çıktısı ile birlikte gönderilecektir. Anı zarfının ve Cd'sinin üzerinde anı yazarının adı değil rumuzu olmalıdır. Bu dosyanın içine konulan başka bir zarfın üzerine rumuz yazılmalı; isim-soyisim, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri bu zarfın içinde yer almalıdır.

■ Yarışmaya katılacak anılar, daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

■ Anılar, jüri tarafından değerlendirilecektir.

■ Seçici Kurul üyeleri ve onların birinci derecedeki yakınları ile Sağlık-Sen Genel Merkez yönetimi ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

■ Sağlık-Sen, ödül alan ve yayımlanmaya değer görülen anıları kitap olarak yayımlayabilir.

 

ESERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİNDE İZLENECEK YOL

Sağlık-sen genel merkezine teslim edilen anılar, beş kişiden oluşan tarafsız jüri üyelerince değerlendirilecektir. Eserler okunurken isimler kapatılacak ve her anıya bir numara verilecektir. Anılar jüri üyesi sayısınca çoğaltılacak ve her üye ayrı ayrı eserlere puan verecektir. Daha sonra jüri üyelerinin verdiği puanlar toplanarak aritmetik ortalaması alınacaktır. Puanlama işi tamamlandıktan sonra isimler açılacak ve en yüksek puan alan eserlerden başlanarak Türkiye birincisi, Türkiye ikincisi, Türkiye üçüncüsü ilan edilecektir. Ayrıca sağlık çalışanları özel ödülü, S.H.Ç.E.K.çalışanları özel ödülü ve jüri özel ödülü almaya değer görülen anı sahiplerinin isimleri de açıklanacak ve törenle ödüller sahiplerine verilecektir.

ÖDÜLLER

Türkiye 1.liği Ödülü 3.000 YTL

Türkiye 2.liği Ödülü 2.000 YTL

Türkiye 3.lüğü Ödülü 1.000 YTL

Sağlık Çalışanları Özel Ödülü 500 YTL

S.H.Ç.E.K. Çalışanları Özel Ödülü 500 YTL

Jüri Özel Ödülü 500 YTL

 

YARIŞMA TAKVİMİ

Son katılım tarihi: 14.03.2008

Yarışma sonuçları: 14.04.2008

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo