Sağlık-Sen'de Yönetimin Değişmesi İle Hedeflerde Değişti

 

Her zaman daha iyisinin yapılacağına inanan bir anlayışa sahip olan yeni yönetim; Kızılcahamam’da yaptığı yetki buluşması toplantısının ardından çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

Yetki buluşmasının ardından Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, teşkilat çalışmaları kapsamında, Kocaeli, Çankırı, Kırıkkale, Kastamonu, Konya, Mersin, Antalya, Trabzon, Afyon, Isparta, Burdur ve İstanbul’da sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile buluştu. Her gittiği ilde büyük bir sinerji yaratan yeni yönetim; sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme taşıyarak görsel ve yazılı basın da önemli yer almaktadır.

Özellikle; Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında iş yükü ciddi oranda artan sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmelere gidilmesi gerektiğini vurgulayan KAÇAR; 15 Mayıs tarihinde Türkiye’de ki işyerleri ve hizmet kollarında yetkili sendikalar belirlenecektir. Sağlık-Sen olarak yetkili sendika olmayı çözüm için önemsiyoruz. Şu bir gerçek ki sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretecek sendika Sağlık-Sen’dir.  KAÇAR, üye sayısında ki artışa dikkat çekerek, “Genel Kurul sonrası yetkili sendika olma startını verdik. Tüm teşkilatımız büyük bir coşku içerisindedir. Öyle inanıyorum ki teşkilatımın bu azimli fedakâr çalışmalarını yetkili sendika olmakla taçlandıracağız.” Dedi.

Gerçekleştirdiği il gezilerinde Mahmut KAÇAR; sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünü başta Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ ve müsteşarları ile görüşüldüğünü ve lisans tamamlama hakkı ve üniversite hastaneleri çalışanlarının sorunları hakkında da YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya ÖZKAN ile görüşüldüğünün dikkatini çekti. Diğer taraftan KAÇAR;  SHÇEK çalışanlarının sorunlarını da Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’ya ileteceklerini bu konuda ön görüşmelerin yapıldığını ifade ettiler.

 

Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR, teşkilat çalışmalarına ve gezilerine ara verilmeksizin devam edeceğini ve sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını her platformda aranması yönünde sendikal faaliyetlere sürdürüleceğini söyledi. 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo