Sevincimiz Hüzne Dönüşmesin

 

Bayramlar, hayatın yoğunluğu içinde ihmal edilen sevgi, birlik, dayanışma gibi duyguların doruğa çıktığı günlerdir. Kısa bir süre olmasına rağmen hayır, bereket ve neşe yoğunluğunun yaşandığı eşsiz zaman dilimleridir. Yüce Allah’ın ihsanı olan bayramlar ülkemizde güzel gelenek ve göreneklerimiz ışığında daha farklı anlamlar kazanır; bugünlerde yediden yetmişe herkeste, tatlı bir telaşın ve heyecanın izleri görülür.

Ramazan Bayramı ise; komşuluk hakkının, fakirin zengin üzerindeki hakkının gözetildiği Ramazan-ı Şerif’i, en güzel şekilde ifa eden Müslümanların ödül günleridir. Bu günlerde, sılaya olan özlemin giderildiği coşku iklimi yaşanır. Aileden başlayarak tüm toplumsal mekânlarda, küskünlükler, kavgalar, kötü sözler; yerini dostane hislere, dinimizce sadaka mertebesinde önemi olan tebessümlere bırakır. 

Bayramlar aynı zamanda millet olarak yaşadığımız acıların ve sorunların üstesinden gelebilecek birlik ve dayanışma ruhuna erişmemizi sağlar. Başta terör olmak üzere birçok sorunla baş etmeye çalışan milletimiz, bu bayram günlerinde mutluluklarını olduğu kadar acılarını da paylaşır.

Bu noktada, ülkemizde her yıl bayram coşkusuna gölge düşüren ve yürekleri burkan trafik kazalarının önümüzdeki dokuz günlük Ramazan Bayramında yaşanmaması en büyük dileğimizdir. İstatistiklere göre trafik kazaları ağırlıklı olarak dikkatsizlik ve kurallara uyulmaması gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Bu gerçekten hareketle Sağlık-Sen olarak; başta üyelerimiz olmak üzere halkımıza; kendilerinin ve başkalarının hayatına zarar verecek, bayram sevincini hüzne dönüştürecek hatalara karşı dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları çağrısında bulunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta toplumumuzun sağlığı ve mutluluğu için her zaman özveriyle görevlerini sürdüren sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo