VHKİ Kadrosu Bekleyen Personele Müjde…

 

3700 VHKİ Kadrosu Hayırlı Olsun…

Sendikamızın yoğun çabalarıyla alınan 11.270 VHKİ Kadrosunun yaklaşık 3700’ü memurlara verildi.

Sağlık personeline VHKİ kadrosu verilmesi konusunda Sendikamız yoğun mücadele etmiş ve 11. 270 VHKİ Kadrosu alınmasını sağlamıştı. 2008 yılı içinde VHKİ kadrosuna başvuran yaklaşık 3700 sağlık personeline Bakanlık VHKİ kadrosu verdi.  Yurt genelinde VHKİ Kadrosu verilen personelin isimleri İl Sağlık Müdürlüklerine gönderildi.

VHKİ Kadrosundan Sağlık Bakanlığı Teşkilatında çalışan memur, veznedar, ambar memuru, daktilograf, santral memuru, koruma güvenlik görevlisi olarak çalışan memurlar başvuruları halinde yararlanabiliyor. VHKİ kadrosuna başvuracak olanların bilgisayar sertifikalarının olması gerekiyor.

VHKİ kadrosuna geçen memurlar, maaş ve döner sermaye gelirlerinde artış, kadrolarının 3. dereceye kadar düşmesi ve emekliliklerinde daha yüksek oranda maaş alma gibi avantajlara kavuşuyor.

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek ve kazanımlarını geliştirmek adına yoğun mücadele verdiklerini belirterek, VHKİ kadrosu konusunun da Sağlık-Sen’in çözüm odaklı sendikacılığının bir yansıması olduğunu söyledi.  Genel Başkan Mahmut Kaçar, 2009 yılında VHKİ Kadrosu için başvuran personelin de kadrolarına 2009 yılı içinde kavuşacaklarını belirterek, yaklaşık 3700 personele verilen VHKİ kadrosunun hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo