Sağlık-Sen’in Hukuk Müşavirleri Toplandı

 

Türkiye genelindeki üyelerimize hizmet veren Sendikamız hukuk müşavirleri 24-25 Ocak 2009 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da toplandı.

 

Asya Termal Otel’de yapılan toplantıda, Sağlık-Sen üyelerine daha nitelikli, kolay ve hızlı ulaşılabilir hukuk hizmeti sunabilmenin şartları ve Genel Merkez Hukuk Bürosu ile illerdeki avukatlarımız arasında daha etkin bir bilgi ağı ve veri bankası oluşturulması konuları görüşüldü. Bu bağlamda oluşturulacak internet altyapısı ile hem sendikamız hukuk müşavirleri arasındaki irtibatı hızlı bir şekilde gerçekleştirmek hem de benzer hukuki problemlere daha hızlı müdahale amacıyla içtihat bankası oluşturulması kararlaştırıldı.

 

Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte Hukuk müşavirleri toplantısına katılan Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, toplantı öncesinde sendikamız hukukçularına hitap etti. Hukuk mücadelesinin hakların elde edilmesinde ve sendikal mücadelemizde çok önemli bir yere ve etkinliğe sahip olduğunu belirten Genel Başkan Mahmut Kaçar, “Hedefimiz hukuk hizmetinin tüm üyelerimize maksimum düzeyde etkin, hızlı ve ulaşılabilir şekilde sağlamaktır. Bu noktada bugün burada yapılan çalışmanın gelecekteki hizmetlerimize çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Sendikamız Genel Merkez Hukuk Müşavirleri Av. Abdülhamit Gül, Av. Serkan Güçlü, Av. Özlem Titrek’in başkanlık ettiği toplantıda Türkiye genelinden gelen sendika avukatlarımız da görüş ve önerilerini aktardılar. Toplantı hazırlanan sonuç bildirisinin ardından sona erdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo