Mutabakat Metnine Bağlı Kalınmalı

 

Memur-Sen Sözleşmeli Personel’in eş durumu tayin hakkını kısıtlayan taslağın düzeltilmesi için Bakan Başesgioğlu ile görüştü.

 

Bakanlar Kurulu'nda bekleyen sözleşmeli personel taslağının mutabakat metnine aykırı hükümlerinin düzeltilmesi için yoğun bir görüşme trafiği içine giren Konfederasyonumuz Memur-Sen, Toplu Görüşmelerden Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’nu ziyaret etti.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve TOÇ-BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya’dan oluşan Memur-Sen heyeti, Toplu Görüşmelerden Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile yaptıkları görüşmede, 2008 yılı toplu görüşmelerinde mutabakata varılan konularla ilgili yapılacak düzenlemelerde, mutabakat metnine bağlı kalınmasını istediler.

 

“EŞ DURUMU TAYİNİNDE KADROLULARLA AYNI HAKLAR TANINMALIDIR”

 

Memur-Sen heyeti, görüşmede mutabakat metninin en önemli konusu olan sözleşmeli personelle ilgili yapılması planlanan düzenlemelerin, toplu görüşme mutabakatına aykırı bir şekilde eş durumu tayin hakkını kısıtladığını belirterek, taslağın bu haliyle çıkmasının kabul edilemez olduğunu ifade ettiler.

 

Taslağın bu haliyle Bakanlar Kurulu’ndan geçmesi halinde, sözleşmeli personelin yaşadığı mağduriyetin devam edeceğini kaydeden Memur-Sen Heyeti, eş durumu tayini konusundaki mağduriyeti ortadan kaldıracak tek çözümün eş durumu tayininde kadrolulara tanınan hakların sözleşmeli personele de verilmesi olduğunu dile getirdiler.

 

Görüşmede toplu görüşme mutabakat metninde yer alan diğer konulardaki düzenlemelerle ilgili görüş ve talepler de gündeme getirildi.

 

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ise gündeme getirilen konuları, ilgili bakanlık ve kurumlar nezdinde görüşerek çözüm üretmek için çalışacaklarını söyledi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo