Sendikamızdan Üyelerimize Kaza Sigortası

 

Sendikamız SBN sigorta ile yaptığı anlaşma kapsamında yaklaşık 85 bin üyesini ferdi kaza sigortası kapsamına aldı. Bireysel Ferdi Kaza Sigortası ile vefat teminatı, sürekli sakatlık teminatı ve deprem halinde bu iki sonucun oluşması hali teminat altına alındı. Yapılan anlaşmayla Sağlık-Sen üyeleri, kasko, trafik gibi diğer sigortalarda özel indirim ve taksit hakkına sahip olacaklar.

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen ve bağlı sendikaları ile SBN sigorta arasında yapılan anlaşmanın imza töreni, 5 Mart 2009 tarihinde Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Sağlık-Sen üyelerini ferdi kaza sigortası kapsamına alan anlaşmaya Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar imza attı.

 

Yapılan anlaşmaya göre Ferdi Kaza Sigortası, kazaya bağlı ölüm ve sürekli sakatlık durumunda 15.000 TL tutarında teminat içerecek. Kaza sigortası; deprem, terör, yangın, boğulma, motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanımı gibi riskleri de kapsayacak.

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sendikaların varlığının, üyelerinin değişen ihtiyaçlarına cevap verebildiği ölçüde anlamlı olacağını belirterek, “Ferdi kaza sigortası hiçbir koşulda ihtiyaç duyulmamasını temenni ettiğimiz bir hizmetimizdir. Ancak hayatın içine gizlenen kazalarda üyelerimizin ve ailelerinin manevi olduğu kadar maddi anlamda da yanında olabilmeyi önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

 

SBN sigorta ile yapılan anlaşmanın detayları hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, bu anlaşmayla Sağlık-Sen üyelerinin,  1 yıl süreyle primlerinin sendikamız tarafından ödenen Grup Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi kapsamında olacağını söyledi. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar açıklamasını şöyle sürdürdü: "Grup Ferdi Kaza Sigortası  Poliçesi, kazaya bağlı ölüm veya sürekli  sakatlık durumlarında 15.000 TL tutarında teminat İçerecek. Grup Ferdi Kaza Sigortası kapsamında deprem, terör, yangın, boğulma, motor bisiklet ve takma motorlu bisiklet kullanımı gibi risklerde bulunacak. Grup Ferdi Kaza Sigortası haricinde üyelerimize üyemiz iken emekliye ayrılanlar ile sendika üyesi olmaya engel görevlere atananlara ve yukarıda sayılanların anne-baba, eş ve çocuklarına diğer sigorta branşlarına ilişkin poliçelerde prim indirimi ve prim ödemelerinin taksitlendirilmesi gibi özel imkanlar sağlanacak olup bu çerçevede; kaskoda, SBN Sigorta'nın uyguladığı en düşük fiyat üzerinden yüzde 30 indirim uygulanacaktır. Zorunlu Trafik Sigortası'nda poliçeler, aracın bağlı olduğu ildeki en düşük taban fiyat üzerinden düzenlenecek. Poliçelere ait prim tutarları, 3 ila 12 ay arasında değişen taksitler halinde ödenebilecek. Ayrıca üyelerimiz, çalışanlarımız, emekli olan üyelerimiz, üyemizken sendika üyesi olmaya engel görevlere atanan arkadaşlarımız, bu kişilerin anne-baba, eş veya çocukları, Kasko, Zorunlu Trafik, DASK veya diğer sigorta branşlarındaki sigorta poliçelerini bu anlaşma kapsamında SBN Sigorta'dan edinmeleri halinde Sağlık-Sen'in hediyesi olarak kazaya dayalı sürekli sakatlık veya ölüm hallerinde 30 bin TL tutarında teminat ödenmesini içeren Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi kazanacaklardır. Hasar ödemeleri, hasarın ödenmesine esas teşkil eden belgelerin eksiksiz olarak sunulması kaydıyla 15 gün içinde gerçekleştirilecektir. Sözleşme kapsamında bulunanlara Yangın poliçesi (Konut Paket, İşyeri  Paket. DASK, vb.), isteğe bağlı Ferdi Kaza poliçesi. Bireysel Güvence Poliçesi (Bireysel Kaza ve Acil Tedavi Giderleri) ürünlerinde de özel indirim/imkanlar sağlanacaktır.


 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo