Memur-Sen’den BBP’ye Taziye Ziyareti

 

Memur-Sen Yönetim Kurulu, elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının resmen açıklanmasından hemen sonra BBP’ye taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Memur-Sen heyeti, duydukları acı ve üzüntüyü iletti.

Ziyaret sonrası partililer ve basın mensuplarına da bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Türk-İslam tarihi yazılırken, Muhsin Yazıcıoğlu’na özel bir sayfa açılacaktır. Çünkü, yaşadığı yüzyılın her türlü entrikalarına karşı bir liderin nasıl olması gerektiğinin müşahhas bir örneği olmuştur. Attığı her adım demiyorum, aldığı her nefesin hakkını vererek yaşadığına bütün kalbimle inanıyorum. Anti demokratik her sürece karşı dik durmasını bilmiştir. Milletin değerlerini üşütmemek için, hep üşüdü, bedel ödedi. Allah(cc) rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Gündoğdu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun, bildiğimiz siyasetçi ve liderlerin aksine, soy adıyla değil, ismiyle anıldığı ve bilindiğine dikkat çekerek, “Adam gibi adamdı. Adıyla anıldı. O, Muhsin Başkandı, Muhsin Başkan olarak da aramızdan ayrıldı” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar ve Memur-Sen yönetim kurulu üyeleri, helikopter kazasının duyulmasından itibaren, her gün BBP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, gelişmeleri yakından takip etmiş ve BBP camiasının acı ve üzüntüsünü paylaşmıştı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo